• Tiny Thief Review | کوچک دزد بزرگ

  gsmarena_001

  نام Rovio مدت هاست که با سری Angry Birds در آمیخته شده است. اگرچه در گذشته این شرکت تلاش هایی برای گسترده تر شدن با عرضه ی عناوینی ماننذد Amazing Alex و Bad Piggiesداشته است، ولی هیچکدام نتوانستند موفقیت Angry Birds را تکرار کنند، که این عامل باعث شد Rovio قدمی رو به عقب برداشته و Angry Birds های بیشتر و بهبود یافته تری عرضه کند تا جایی که اکنون تمایز آن ها از یکدیگر نیز مشکل است.

  خوشبختانه بازی ای که امروز نقد می کنیم، اگرچه از Rovio است، ولی Angry Birds نیست. زاده ی برنامه ی Rovio Stars، عنوان Tiny Thief تا جای ممکن از دنیای angry Birds فاصله دارد. بگذارید ببینیم آخرین ازمایش Rovio چگونه بوده است.

  مقدمه

  Tiny Thief داستان دزد جوانیست که خود را مانند رابیت هود جلوه می دهد. این بدان معناست که اگرچه برای امرار معاش دزدی می کند، ولی نیتش حقیقتا شریف است و او دزدی می کند تا (موارد دزدی شده را) به کسانی که لیاقت ان را دارند باز گرداند. مشخصا، مردان قانون جزء این افراد نیستند و این همانجاییست که بازی ما شکل می گیرد. Tiny Thief بر اساس دزدیدن اشیائی مشخص در مرحله بدون دیده شدن و سپس خروج از مرحله شکل می گیرد. بسته به تعداد اشیائی که جمع اوری کرده اید، در انتهای هر مرحله ستاره دریافت می کنید. به همین سادگی! آیا هست؟!

  گیم پلی

  گیم پلی Tiny Thief در کل بر کلیک کردن روی نقاط مختلف صفحه بناگذاشته شده است. هر مرحله ۳ ماموریت دارد: یک شیء اصلی وجود دارد که برای به اتمام رساندن مرحله به آن نیاز دارید، اشیاء اختیاری مختلف که زیرکانه در محیط مخفی سازی شده اند و در نهایت موش خرمای دزد کوچک ما که در گوشه ای از محیط مخفی شده است و ما باید او را پیدا کرده و رویش کلیک کنیم. به اتمام رساندن هر کدام از این ماموریت ها به شما در انتهای مرحله ستاره می دهد. شما بایستی تمام اشیائ اختیاری را برای گرفتن ستاره ی مربوط به آن ماموریت، پیدا کنید؛ که ممکن است به ۴ عدد در هر مرحله هم برسد.

  در ابتدای مرحله به شما گفته می شود که چه چیزی را بایستی پیدا کنید. این که هر مرحله را قدم به قدم و با حل پازل ها پشت سر بگذارید به خود شما بستگی دارد. معمولاهدف اصلی به صرعت در دسترس شما قرار نمی گیرد. معمولا کسی از آن مراقبت می کند که در آن هنگام شما ابتدا می بایست حواس او را پرت کنید. شما باید در محیط اطراف جستجو کنید تا وسیله ای برای رسیدن این هدف پیدا کنید. بعضی مراحل شما را به امتحان کردن تعداد بسیار زیادی از اشیاء می کنند تا شما بتوانید به هدفتان برسید. واقعا شگفت انگیز است که اشیاء مختلف را دستکاری کنید تا ببینید چکار می کنند. بازی برای راحتی کار اشیائی را که بعد ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت از کار می اندازد و اگر شما روی آن ها کلیک کنید می بینید که دزد ما شانه هایش را به بالا می اندازد.

  دستکاری محیط برای رسیدن به هدف اصلی تنها یک سوم گیم پلی را تشکیل می دهد. شما همچنین بایستی آیتم های اختیاری را که در سراسر مرحله پراکنده شده اند جمع اوری کتنید، اگر می خواهید مرحله را به ۱۰۰ درصد به اتمام برسانید. بعضی آن ها به راحتی دیده می شوند، و برخی دیگر هوشمندانه مخفی شده اند.بعضی از آن ها تنها پس از به اتمام رساندن ماموریت هایی خاص در دسترس قرار می گیرند و بنابراین شما باید یادتان باشد که برگردید و آن ها را به چنگ اورید.

  و بیایید اصلا بحث پیدا کردن موش خرما را شروع نکنیم. تقریبا دیدن این موجود کوچک که فقط هر از گاهی سرش را از مخفیگاهش بیرون می اورد، غیر ممکن است. گاهی تنها پس از انجام ماموریت ها ظاهر می شود. اکثر اوقات انجام دادن ماموریت اصلی و ماموریت های اختیاری آسانتر از پیدا کردن این موجود کوچک است.

  همه ی این کار ها با حضور ماموران قاون بسیار سخت شده اند. شما به هیچ قیمتی نباید دیده شوید که در غیر این صورت مرحله بلافاصله به اتمام می رسد. خوشبختانه، اگر تعدادی از ماموریت ها را انجام دهید، بازی از همان نقطه و نه از ابتدا، دوباره آغاز می شود. شما باید برای حرکات خود برنامه داشته باشید تا دیده نشوید و برای گمراه کردن پلیس ها راهی بیاندیشید تا بتوانید به جایی که می خواهید بروید.

  پازل های Tiny Thief به خوبی طراحی شده اند و هوشمندانه به نظر می رسند. و مانند سایر بازی های هوشمندانه، به شما احساس باهوش بودن و زیرکی را القا می کند. پازل ها بیش از اندازه آسان یا سخت نیستند ولی به اندازه ی کافی پیچیدگی و تنوع دارند تا بتوانند در حد لازم شما را مشغول حل کردن ان ها و استفاده از اشیاء اطراف کنند و در اکثر مواقع شما جواب را قبل از اینکه تصمیم به تسلیم شدن بگیرید پیدا خواهید کرد.

  در این (بازی) ۶ گروه مرحله که هرکدام حاوی ۵ مرحله می باشند وجود دارد. شاید زیاد به نظر نرسد ولی مراحل به زمان، مهرت و تمریناتی بیشتر از آنچه به نظر می رسد نیاز دارند تا بتوان ان ها را به اتمام رساند. با این وجود، اگر شما در گیر آن شوید، بازی در طی چند ساعت به اتمام می رسد. خوشبختانه مراحل بیشتری به زودی اضافه خواهند شد و همچنین هیچ خرید درون برنامه ای اذیت کننده ای در بازی وجود ندارد.

  گرافیک و صدا گذاری

  Tiny Thief از طراحی هنری دوست داشتنی ای با استفاده از رنگ های پاستیل استفاده می کند که بی صدا و در عین حال جلوه ی جذابی دارد. انیمیشن های کارکتر ها به خوبی کار شده اند که زیرکانه احساسات مختلفی را منتقل می کنند. طراحان نقاط قابل لمس بسیاری را در مراحل گنجانده اند و این بدان معناست که اشیاء بسیار ریز خواهند بود و بهترین حالت اجرای بازی روی تبلت خواهد بود، ولی در عین حال آنقدر هم (اشیاء) ریز نیستند که مشکلی اساسی ایجاد کنند. در اینجا مشکل زیادی که نیاز به توضیح داشته باشد نداریم؛ در کل بازی خوب به نظر می رسد و به خوبی عمل می کند.

  موسیقی متن نیز به اندازه ی کافی خوش ایند و مطبوع است. هرچند به صورت ویژه تاثیر گذار و خاطره انگیز نخواهد بود ولی در هنگام بازی نقش خود را به خوبی ایفا می کند. دیالوگی در طی بازی وجود ندارد؛ هیچی! چون باید آن ها (دیالوگ های ناگفته ی بازی) را درک کرد. بازی بدون نیاز به دیالوگ، تنها با استفاده از انیمیشن های خارق العاده اش انجام می شود.

  جمع بندی

  Tiny Thief به عنوان تنفس هوایی تازه برای عناوین اخیر Rovio آمده است. به عنوان یک بازی پازل، Tiny Thief بسیار لذت بخش و مفرح است و دارای پازل های چالش برانگیزی می باشد که می تواند افراد را از همه ی گروه های سنی درگیر کند. بازی ان ها را با جلوه های بصری و انیمیشن های دوست داشتنی جذب می کند و نتیجه ی نهایی چیزی است که به راحتی فراموش نخواهد شد. با توجه به قیمت ۲٫۹۹ دلاری، Tiny Thief از بازی هاییست که حتما بایستی ان را تهیه کنید. مگر انکه از بازی های پازل متنفر باشید، هیولا ها!

  امتیازات:

  گیم پلی: ۸
  گرافیک: ۹
  صدا: ۷
  ارزش تکرار: ۹

  امتیاز کلی: ۹/۱۰
  نکات مثبت: پازل های زیرکانه، جلوه های بصری جذاب و انیمیشن های فوق العاده، Angry Birds نیست!
  نکات منفی: به نظر کمی برای استفاده روی اسمارت فون ها کوچک است

  (۱۱)(۰)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.
 1. Pingback: دانلود بازی دزد کوچک Tiny Thief v1.2.0 همراه دیتا + تریلر | اندرویدکده | دانلود بازی ها و برنامه های اندروید

 2. Pingback: Tiny Thief v1.2.0 |

 3. سلام
  من ورژن ۲ این بازی رو از سایت دانلود کردم ولی بعد از مرحله ماهی میخوای بری مرحله کدو
  به زبون چینی یه چیزای نوشته مقل اینکه باید تویه یه سایتی عوض بشی یه کد میخواد...

  لطفا کمک کنید برای ادامه بازی باید چیکار کرد.

  (۱)(۰)