• موتو سوار ناکام | نقد و بررسی Trials : Frontier

  unnamed

  بازی trials fusion یکی از بازی های مورد علاقه من در پلی استیشن ۴ است. به همین دلیل وقتی نسخه اندرویدی این بازی منتشر شد من شوق زیادی داشتم. بازی به حالت موتور سواری طبق جاذبه و قوانین فیزیک می باشد که احتمالا شما بازی های هم سبک آن همانند بازی hill climb racing را انجام داده اید. شما از دکمه های مجازی گاز و ترمز استفاده می کنید تا وسیله حمل و نقد خود را هدایت کنید. تمام بازی همین است! چیز جدید یا عجیبی در اینجا نمی گذرد. و البته این چیز خوبی است و اصل بازی های این سبک همین می باشد. دکمه های کنترل هم با ظرافت طراحی شده اند که در برخی بازی های مشابه مشکل طراحی نا مناسب این دکمه ها وجود دارد.

  Publisher: Ubisoft
  Developer: RedLynx
  Genre: Arcade, Racing, Sports
  Platform: Android, iOS

  گرافیک بطور عالی کار شده است و تقریبا هیچ مشکلی در آن دیده نمی شود. ترک های مسابقه به خودی خود به خوبی طراحی شده اند و به همراه طراحی با مزه و جالب خود، در آنها اشیاء در حال افتادنی، منفجره و در کل هر نوع شیء که کار را برای بازیباز سخت کند وجود دارد.گیم پلی بازی با سری اصلی که بیشتر حالت آرکیدی داشت میزانی فرق دارد. باید در ۷۰ ترک مسابقه مختلف مراحل و مأموریت هایی را به اتمام برسانید، آیتم های مختلف را جمع آوری کنید، و دوچرخه یا موتور خود را آپگرید کنید. مولتی پلیر بازی در مود ارواح محدود می باشد که می توانید توسط Uplay، Facebook و یا PlayGames integration بازی کنید. اگر یک هوادار سری اصلی بازی می باشید احتمالا با دیدن این بازی زیاد خوشحال و راضی نشوید ولی اگر با ذهنی باز به بازی نگاه کنید، بازی جالب و سرگرم کننده با گرافیک هنری بالا و طراحی بامزه و فان توصیف خوبی از بازی برای شما می باشد که البته این طراحی بامزه حالتی طنز مانند را نیز در خود دارد.

  2-screen1136x1136

  داستان بازی عجیب و غریب، چرند و پرند و بطور عجیب و واقعی خنده دار می باشد! اگر عناوین موبایلی زیادی را تجربه کرده باشید قطعا با این نوع داستان ها آشنا هستید ولی این بازی دارای داستان بهتری می باشد. البته نمی توان بازی را یک بازی داستانی نامید ولی سطح بالاتری از رقبا دارد.پایان مراحل نیز طنز خود را دارند. پس از اتمام هر مرحله به نحوی نابود می شوید. با گلوله به شما شلیک می شود، از دره می افتید، توسط سنگ ها له می شوید و پایان های این چنینی در انتظار شما هستند!

  4-screen1136x1136

  از مشکلات بازی های در این سبک واقع گرایانه بودن آنها می باشد. بازی برای تجربه چیز هایی است که در واقعیت نمی توان آنها را تجربه کرد. برای مثال وقتی ۳٫۵ دقیقه طول می کشد تا مخزن بنزین پر شود، دلم می خواهد گوشی را پرتاب کنم! همین سیستم بنزین زنی اصلا برای من و هیچ گیمری جالب به نظر نمی رسد. هیچ مشکلی برای پول و الماسی که برای پول بنزین باید بدهیم نیست. مشکل اصلی زمان بندی است. این مشکل برای آپگرید موتور نیز وجود دارد. چرا یک آپگرید یا بنزین زدن به اندازه واقعی طول می کشد. بازیبازان می خواهند به بازی رفته، آن را شروع کنند و همینطور جلو بروند تا به انتها برسند. چرا باید از لذت بازی به خاطر صبر کردن های اضافی مانند این کم شود؟ از سازندگان گرامی خواهشمندیم که این زمان بندی ها را برای لذت هر چه بیشتر از بازی در بازی خود به کار نبرند.

  3-screen1136x1136

  در سخن آخر باید گفت که Trials : Frontier یک بازی خوب برای موبایل گیمینگ می باشد. اگر از سری اصلی بازی خوشتان آمده و یا از این سبک بازی ها خوشتان می آید، ارزش بازی کردن را دارد. گرافیک خوب با مایه های طنز بازی را در سبک خود بی نظیر کرده است.

  نمرات:

  گیم پلی:۷
  گرافیک:۷
  صداگذاری و موسیقی:۷
  جذابیت:۶

  نمره نهایی:۶٫۷

  نکات مثبت: گرافیک هنری قابل قبول، سرگرم کننده، جلوه های طنز، یکی از بهترین های سبک خود.
  نکات منفی: صبر کردن های اضافی و مدل تجاری بازی، تکراری شدن مراحل, نقص های مربوط به کنترل.

  (۳۲)(۸)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.