• مسیری بی نهایت | نقد و بررسی Temple run 2

  Temple-Run-2-Review-–-This-Time-It’s-Bigger-Better

  امروزه در سراسر دنیا، مردم با اسمارتفون های خود رکورد های خود در بازی ها را به رخ دوستانشان می کشند. وقتی صحبت از بازی های رکورد زنی می شود، خیلی سخت می توان از عنوان Temple run چشم پوشی کرد. چندی پس از انتشار این بازی نسخه ی دوم آن نیز توسط کمپانی های Imangi Studio و Fuzzycube Software برای سیستم عامل های Android ، iOS و windows phone روانه ی بازار شد.

  Publisher: Imangi Studio
  Developer: Imangi Studios
  Platform: Android, iOS
  Genre: Endless running

  1-screen1136x1136

  این بازی، نسخه ای با کیفیت تر، جذاب تر و مهیج تر از tr 1 می باشد. داستان بازی تقریباً مانند داستان نسخه ی قبلی خودش است. داستان از آنجایی شروع می شود که پسر ماجرا جو تصمیم می گیرد مجسمه ی مقدس معبد را بدزدد. اما در راه برگشت با موجودی گوریل مانند رو به رو می شود و پا به فرار می گذارد. این داستان قابل قبولی است و بازی را دو چندان جذاب می کند. این بازی یکی از معتاد کننده ترین بازی های اندروید است و گیم پلی ساده و روان آن شما را دچار اعتیاد می کند . از پیشرفت های دیگر بازی می توان به گرافیک مناسب آن اشاره کرد. اگر بازی tr 1 را بازی کرده باشید، با تجربه ی نسخه ی دوم این مجموعه متوجه تفاوت زیاد گرافیکی و جزئیات زیاد این بازی نسبت به نسخه ی قبلی خودش می شوید. هرچند یکی از مشکلات گرافیکی یا فیزیکی این بازی این است که اجسامی که رو به روی شما هستند بعد از رسیدن به فاصله ی بیست متری شما نمایان می شوند. البته این بازی توانسته است با ارتباط بصری خوبی که با بازیکن برقرار می کند باعث چشم پوشی بازیکن از این ایراد جزئی بشود. Tr 2 از هیچ موتور سایه زنی ای استفاده نمی کند و تمامی سایه ها روی خود تکسچر ها اعمال شده اند. این خصوصیت حجم بازی را پایین آورده است اما باعث کاهش کیفیت نیز هست. هرچند برای این بازی که بازیکن در دنیای آن دائماً در حال چرخش در مسیر ها است بهتر است هیچ خورشیدی برای سایه انداختن وجود نداشته باشد. دنیای زیر پای شما توهمی از ابر ها و خلأ است. از نظر بعضی بازیکن ها، زمینه ی بازی نه تنها پیشرفتی نسبت به نسخه ی قبلی که دریایی بی کران را نشان می داد نداشته، بلکه با پسرفتی رو به رو شده است که ارتباط بصری را از بین می برد. اما با تمام این نقص ها نمی توان از هیجان و جذابیت این بازی گذشت. گیم پلی فوق العاده ی این بازی جذابیت خاصی به بازی می بخشد. تنها با یک انگشت، کاراکتر اصلی را از چنگال های یک هیولای معبد نجات دهید! این می تواند باعث ایجاد غرور در بازیکن و لذتبخش شدن بازی شود.

  3-screen1136x1136

  راندن واگن های حمل زغالسنگ!
  بازی دارای سه محیط مختلف می باشد. مسیر اصلی که از راهرویی سنگفرش شده تشکیل شده است و اشیاء دیگری مانند پله ها یا تپه ها به آن اضافه شده اند، قطعات چوب باریک که چند وقت یک بار به آن ها بر می خورید و در آخر، ریل هایی که در تونل های معدن گسترده شده اند. یکی از نوآوری های این استدیو ساخت یک نوع mini game در بین بازی است که در آن شما باید یک واگن حمل سنگ را در معدن برانید. این واگن به تنهایی جذابیت و هیجان بی نظیری را به بازی بخشیده ست. همچنین نباید از طناب هایی که در بین راه به آن ها بر می خورید و سر خوردن روی آب چشم پوشی کرد. تمام این نو آوری ها باعث پیشرفت بازی نسبت به نسخه ی قبلی خودش شده و آن را با ارزش می کند. اگر نگاهی دیگر به بازی بیندازیم متوجه صداگذاری مناسب بر روی آن خواهیم شد. برای شخصیت های بازی نمی توان انتظار خیلی زیادی داشت. اما موسیقی بازی در نوع خودش موسیقی بی نظیری است. نوعی آهنگ جاز که با ساز های کوبه ای نواخته می شود و حس و حال دنیای tr 2 را به خوبی به شما منتقل می کند. چیزی که موسیقی بازی را از این هم جالب تر می کند این است که در وسط بازی، وقتی سرعت دونده افزایش می یابد هر قدم او معادل یک ضرب از این آهنگ می شود! و شما بدون این که متوجه شوید دچار هیجانی بی نظیر می شوید. آیا این یک راهکار عمدی از طرف این استدیو است؟

  5-screen1136x1136

  به هر حال tr 2 یکی از بهترین بازی های رکورد زنی است و طرفداران و البته معتادان زیادی دارد و تقریباً هر بازیکنی که یک بار آن را امتحان کند به آن علاقه ی شدید پیدا می کند. داستان ساده، گرافیک قابل قبول، مدلینگ دقیق و باکیفیت و صداگذاری مناسب روی اشکالات جزئی این بازی را پوشانده اند.

  نمرات:

  گیم پلی:۸٫۲
  گرافیک: ۷٫۳
  صداگذاری:۸
  جذابیت و ارزش تکرار:۸٫۵

  نمره نهایی:۸

  نکات مثبت: جذاب و پر هیجان، گرافیک قابل قبول،شخصیت های جدید،تنظیمات جدید، پیشرفت زیاد نسبت به نسخه ی قبلی، صداگذاری مناسب.

  نکات منفی: یکنواختی مسیر به مدت زیاد، باگ های جزئی.

  (۴)(۰)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.