• Asphalt 8 Airborne vs Real Racing 3 | مقایسه عناوین ریسینگ اندرویدی

  androidpit-racing-games-teaser

  توجه : این مقاله صرفا یک ترجمه از مقایسه انجام شده توسط جناب Scott Adam Gordon از سایت Androidpit می باشد و نظر اندرویدکده نمی باشد.
  آیا آماده اید که شاخ به شاخ شدن دو تا از بهترین بازی های اتومبیل رانی در پلتفرم موبایل را ببینید ؟ کدام یک سریعتر است ؟ موتور کدام یک بهتر است ؟ کدام یک رنگ بهتری دارد ؟ به هر حال ، با ما باشید تا این دو بازی را برای تست روی گوگل نکسوس ۷ (۲۰۱۳) خود برانیم !

  معرفی! EA Mobile عناوین بزرگی را پرورانده است از جمله گیاهان علیه زامبی ها و The Simpsons : Tapped Out. ریل ریسینگ یکی از محبوب ترین بازی های ریسینگ است که بیشترین تعداد دانلود را دارند که شامل گرافیکی خیره کننده ، لوکیشن های لایسنس شده و واقعی و تعداد زیادی ماشین می باشد. ریل ریسینگ ۳ حس یک ریسینگ کاملا واقعی را به شما منتقل می کند . GameLoft هم یکی دیگر از غول های پلتفرم موبایل است ، که از بزرگترین عناوین آن می توان به سری : Real Footbal و همچنین بازی معروف و تازه منتشر شده Modern Combat اشاره کرد ، آسفالت ۸ آخرین نسخه از سری معروف آسفالت این شرکت است ، و تمرکز بیشتری بر روی لوکیشن های خود داشته است و کار های دیوانه واری بر روی آن ها انجام داده است ، بجای این که مانند رقیب خود ، کلاسیک عمل کند!

  asphalt-eight-screenshot-five

  گیم پلی:

  ریل ریسینگ ۳ در ریل ریسینگ ۳ شما بازی را با یک ماشین و بدون هیچ شهرتی شروع می کنید ، تعداد زیادی از مسابقات وجود دارد ولی در اول بازی تمامی آنها قفل هستند و شما آرام آرام به سمت مراحل بزرگتر می روید . در این بازی چیز های زیادی وجود دارد ، هر مسایقه ای به نوعی شما را به چالش می کشد ، شما با اتمام مسابقه ها به شهرت و پول دست پیدا می کنید ، با پول می توانید ماشین بخرید یا ماشین فعلی خود را آپگرید کنید ، پس از مدتی شما حتما به تعمیرات و آپگرید نیاز پیدا خواهید کرد و شما هر طوری که شده باید پولی که بدست می آورید را خرج کنید ( چه از طریق بازی یا چه با خرید با پول واقعی ) ، برای همه ی کار هایی که باید برایشان پول بدهید ، دو راه وجود دارد ، راه فوری که با سکه انجام می شود و یک راه که زمان بر است و با پول بازی انجام میگیرد .(اشاره می شود به مدل تجاری F2P ) ریل ریسینگ ۳ تقریبا یک پکیج کامل است ، شما در لیدربرد می توانید ببینید که دوستانتان چگونه یک مرحله را گذرانده اند و آیا بهتر از شما بوده اند یا نه ؟ همچنین مود های مختلفی مانند مسابقه های حذفی ( Elimination ) دارد که هر ۲۰ ثانیه یک بار نفر آخر از مسابقه حذف می شود ، ولی متاسفانه چیز های ناراحت کننده در راه اند ! بازی کردن با ماشین های واقعی و در پیست های واقعی ممکن است عالی به نظر برسد ولی سیاست قیمت هایشان دیوانه وار است ، شما اغلب مجبور می شوید که به پرداختن پول واقعی روی بیاورید ، البته این پایه و اساس بازی های F2P است ، البته مورد دیگر این است که گاهی برای بعضی مرحله ها باید برای دانلودش صبر کنید . ( اشاره به نسخه رسمی بازی )

  asphalt-eight-screenshot-four

  آسفالت ۸

  آسفالت ۸ واقعی بودن را از پنجره به بیرون تف می کند! (loL) این بهترین تعریف برای آسفالت است ، اگر با سری های BurnOut آشنایی دارید و از آنها خوشتان آمده ، آسفالت مانند خانه ای برای شماست ! آسفالت بر توربو بوست ، دریفت ، ناس NOS)) و پرش های دیوانه وار تکیه کرده است . با رسیدن به نسل ۸ام سری آسفالت ، ممکن است امید داشته باشید که گیم لافت مکانیزم ریسینگ را بهتر کرده باشه ، و واقعا ، ریسینگ در این بازی عالی است ، شما سرعت رو کاملا احساس می کنید ، تصادف ها حس واقعی تری دارند ، رانندگی با استفاده از چرخش صفحه عالی شده ، و اینکه رانندگی در خیابان های لندن و صحرا های زیبای نوادا جذابیت بازی را دو چندان می کند .

  asphalt-eight-screenshot-one

  همانند ریل ریسینگ ۳ ، شما می توانید که واحد پولی داخل بازی را خریداری کنید ، ولی قیمت ها همانند شرکت EA ظالمانه (بی انصاف کلمه بهتری است برای توصیف این بخش!) به سمت کیف پولتان حمله نمی کنند ! برای کسانی که بازی را تازه شروع می کنند ، تعمیرات ، پولی از شما کسر نمی کند ، و شما قبل از شروع هر مسابقه ای از چیز هایی که می توانید بخرید مطلع می شوید . این بازی تجربه ی بازی آنلاین عالی ای به شما می دهد ، همچنین بعضی مود های بازی فقط به رسیدن به خط پایان بسنده نمی کنند ، همانند KnockDown که شما به جای مسابقه باید ماشین دیگران را له کنید !

  asphalt-eight-screenshot-three

  کنترل:

  ریل ریسینگ ۳ EA کارش را به درستی انجام داده و کنترل ها واکنش سریع و خوبی دارند ، پدال گاز و ترمز از قبل برای شما کار می کند ، ولی در صورتی که دوست دارید سخت تر شود ، می توانید تنظیمات اتوماتیک را خاموش کنید ، بیشتر مسابقات به میزان استادی شما در پیچیدن بستگی دارد ! خوشبختانه EA در بخش کنترل سربلند بیرون آمده است.

  آسفالت ۸ آسفالت ۸ هم همانند ریل ریسینگ است ولی چیز های بیشتری دارد ، و البته هر چه کنترل بیشتر باشد ، سخت تر است ، مخصوصا روی یک صفحه بزرگ مانند نکسوس ۷ ، اگر روی کاغذ حساب کنید ، کنترل واقعا راحت است ، شما کمی دیوایس را می چرخانید ، سپس سمت چپ را لمس می کنید تا ترمز/دریفت کنید و سمت راست را لمس می کنید تا از توربو بوست استفاده کنید ، شاید این کار روی صفحه های کوچک راحت باشد ولی وقتی با تبلت این کار را می کنید ، خطر افتادن تبلت از دستتان بیشتر می شود و در صورتی که زیادی به تبلت خود توجه کنید ، بازی سخت می شود .

  asphalt-eight-screenshot-two

  گرافیک:

  ریل ریسینگ ۳ به طور کلی ، ریل ریسینگ ۳ ، یک گرافیک عالی را ارائه کرد ، اگر چه ممکن است زمانی که مسابقه شروع می شود یا زمانی که همه ماشین ها باهم در صفحه بیایند با افت فریم مواجه شوید ، باز هم آنقدر نیست که بتوان ایراد گرفت . در این بازی مراحل مختلف و همچنین تعدادی شهر زیبا وجود دارد ، مدل های ماشین ها خیلی زیبا و با دقت ساخته شده اند ، فیزیک واقعی این بازی نیز باعث می شود که خرابی های ماشینتان کاملا واقعی جلوه کند ، مثلا سپر های آویزان و یا صندوق عقب کج شده وقتی که ماشین صدمه بسیار زیادی ببیند .

  آسفالت ۸ آسفالت ۸ ، زادگاه بهترین گرافیک هایی است که در پلی استور کمتر یافت می شود ، افکت های فوق العاده ، وسایل محیطی قابل تخریب ، نور خورشید که به مانند این که بازی را از طریق یک لنز نگاه می کنید ، بر شما تابیده می شود و یک حس هنری به بازی می دهد ، مکان ها ، با توجه به این که از ریل ریسینگ ۳ خیلی کمتر هستند ، ولی کاملا با هم متفاوت اند ، همچنین هر از گاهی یک بالون یا یک هواپیما را در هوا می توانید ببینید! ، به طور کلی گرافیک این بازی واقعا تاثیر گذار بود .

  تصاویر مربوط به RR3 :

  جمع بندی:

  نمیتوانیم بگوییم که این دو بازی جیب شما را خالی نمی کنند (تو ایران که خیلی کم اتفاق میفته!) ولی در آخر به شما بستگی دارد که طرفدار کدام مدل از ریسینگ هستید ، آیا از طرفدار های یک ریسینگ واقع گرایانه هستید ؟ یا به رانندگی های هیجانی و همراه با کار های غیر عادی، عادت دارید؟ برای من ، آسفالت ۸ چیز های جالب بیشتری داشت ، ریل ریسینگ ۳ در حال جنگ در یک مبارزه ای از پیش باخته است! آوردن یک ریسینگ واقع گرایانه به پلتفرم موبایل سخت است ( البته از EA هیچ چیزی بعید نیست ) ، در آسفالت ۸ بازی کردن بدون پرداخت پول واقعی راحت تر است ، همچنین ساندترک ها خیلی بهتر از ریل ریسینگ هستند . به طور کلی میتوان گفت آسفالت ۸ در این مسابقه کمی از رقیب خود جلو زده است!نظر شما چیست؟ آیا بازی بهتری نسبت به این دو بازی کرده اید ؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

  واقعی تر از همیشه | نقد و بررسی Real Racing 3
  بر فراز جاده ها | نقد و بررسی Asphalt8:Airborne

  (12)(1)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.
 1. خیلی ممنونم بابت این مقاله و ترجمه خوبتون اما نکاتی رو به نظرم باید عرض کنم که تو هر سایتی شاید وارد جزئیاتش نشن:
  واسه مقایسه عناوین ریسینگ اصولا دو بخش شبیه سازی (simulation racing) و آرکید (Arcade Racing) در نظر می گیرن و بازی های ریسینگ رو بر این اساس دسته بندی می کنن(و مقایسه می کنن) برای مثال یه بازی مثل Grid , Dirt کاملا جز شبیه سازی محسوب میشه و در حالت عادی با یه Arcade مثل NFS مقایسه نمیشه. این مقایسه صرفا یک مقایسه معمولی و بی محتوا هست و به سبک ها توجه اصلا نشده. وگرنه اگه بخواهیم وارد جزئیات بشیم، هر کدوم از سبک های آرکید و شبیه سازی المان ها و خواص خاص خودشون رو دارن و نمیشه گفت فلان چیز که (که مثلا تعداد جاده ها کمه) ضعف RR3 هست و مثال های نظیر این. البته به نظر من A8 بیشتر Super Arcade هست تا آرکید . چون عناوین مشابهش خیلی کمه و حتی در مقایسه با MW هم بازم خیلی فانتزی تر هست و نمیشه هم A8 و هم MW رو یک آرکید صرف به حساب بیاریم. اینا مواردی هست که بیشتر به سبک شناسی بر میگرده و از اونجایی که تعداد عناوین AAA اندروید و ios نسبت به تعداد عناونین AAA خیلی کم تره، سبک شناسی به اون صورت توش قوی نیست و نمیشه خیلی مانور داد. دو تا عنوان داری و در نهایت هم همون دو تا رو می تونی مقایسه کنی (تازه در طی دو سال و خورده ای). این محدودیت باعث میشه که چنین مشکلاتی پیش بیاد و شاهد این چرندیات باشم که جناب Gordon از سایت Androidpit ذکر کردن! البته Androidpit یک سایت عمومی هست و به صورت حرفه ای وارد بررسی هیچ چیز نمیشه. حتی توی نقد و بررسی محصولات اندرویدی هم اونقدر تخصصی عمل نکرده (گرچه قابل قبوله) که بشه مثلا گفت چون یه سایت مثل GSMarena هست، نباید خیلی انتظار از بخش نگارشی گیمش داشته باشم و...
  با وجود این که بازدید از سایت هایی مثل ۱۴۸apps , androidshock , portablegamingregion ,... خیلی کم تره از سایت های عمومی مثل مورد بالا، اما نحوه ی نگارشی گیمینگشون تقریبا قابل قیاس با سایت های سطح بالای گیمینگ هست. به هر حال این مقایسه بیشتر جنبه ی پی بردن به نحوه نگارشی سایت های خارجی داره و زیاد هم نمیشه از این موارد پیدا کرد. اگر هم بر اساس چند تا نمره بخواهیم مقایسه کنیم میشه به IGN اشاره کرد که به A8 نمره ۷٫۸ رو داده و به RR3 هم نمره ۹٫۱٫ منم تقریبا با IGN موافقم (گرچه کلا با نمره در این زمینه مخالفم چون متای بازی ها خیلی نسنجیده بررسی میشه و یه نقد آشغال از euro gamer کلا گند میزنه به متای RR3ای که بنچمارکی بود واسه دو سه سال حد اقل و یا از یه طرف دیگه نقد های خوبی مثل portablegamingregion اصلا حساب نمی شن) و اگر هم به نقدام مراجعه کنیم ، متنش کاملا گویاست. گرچه Firemonkeys رو به مراتب بیشتر قبول دارم از گیملافت.

  (۵)(۱)
 2. Arman

  ممنون ترجمه ی بسیار خوبی بود 😉
  مقایسه به شدت تعجب آور و غیر منطقیه.
  عرفان عزیز هم به خوبی توضیح دادند دیگه لازم نیست دوباره توضیح بدم.

  (۰)(۱)
 3. آسفالت ۸ برای پردازنده های ضعیف تر مناسب میباشد.
  ریل ریسینگ ۳ نیاز به پردازنده به نسبت قوی تری دارد.

  (۲)(۱)
  • پردازنده ضعیف هم که داشته باشید میتونید از اپ تنضیم گرافیکی برای ریل ریسینگ ۳ استفاده کنید و اون رو روی low بزارید و راحت بازی کنید بدون افت کیفیت محسوس.

   (۲)(۱)
 4. ممنون ولی این طرف چه فکری با خودش کرده شبیه سازو با arcade مقایسه کرده
  اسفالت اونقدر ارکید هست که با mostwanted هم نمیشه مقایسش کرد :)

  (۱)(۰)
 5. من کاری ندارم این شبیه سازی ه اون آرکید و یا گرافیک رئال بهتره از آسفالت و ....
  ولی قبول کنید اون حال و هیجانی که تو آسفالت هس تو رئال نیس
  رئال یخده بی هیجان و خشکه
  حالا شما دو تاشم امتحان کنید به این نتیجه میرسید

  (۴)(۰)
 6. اره دقیقا من هر دو رو بازی کردم و هر دو جنبه های متفاوتی البته gameloft اکثرا بازی های تخیلی ولی electronic arts یا ea بیشتر از واقعیت صحبت می کنه من هر دو را بازی کردم واقعا متفاوت اند ولی بازی های ea را ترجیح میدم

  (۴)(۱)
 7. من ۳ تا بازی asphalt8 و real racing3 و most wanted 1.5 رو تو گوشیم دارم به نظر من most wanted ازهردوشون بهتره البته من برنامه نویسم و اهنگهای فابریک mw رو که به نظرم خیلی مزخرفن رو عوض کردم و جاشون اهنگهای eminem رو گزاشتم :) و سایه های بازی رو تغییر دادم تا بیشتر رو اسفالت کشیده شن در کل که رفیقام هرشب mw بازی میکنن تو گوشیم :)

  (۱)(۵)