• شوالیه تاریکی ,تاریک تر از همیشه | نقد و بررسی Dark knight rises

  gsmarena_0011

  حتما برای شما هم پیش امده است که گاها با نام های ترجمه شده از اسم عناوین خارجی بسیار عجیب ویا گاها خنده دار مواجه شده اید.مثلا عنوان فریاد دور دست با القابی مانند گریه بلند.فریاد بلندو…شناخته شده وهمچنان نیز نام درستی پیدا نکرده است.عنوان بتمن نیز از این قاعده مستثنی نیست.مطئنا پس از خواندن عنوان بازی اولین اسمی که به ذهن شما خواهد امد شوالیه تاریکی بر می خیزد خواهد بود در حالی که داستان کاملا فرق می کند.اگر اهل کمیک باشید احتمالا با صحنه ی رویارویی بتمن با هاروی دنت مواجه شده اید.در این صحنه هاروی کل گاتهام را به صفحه شطرنج بزرگی تشبیه می کند که بتمن نیز به عنوان اسب این صفحه شطرنج می باشد.بطور کلی شوالیه در شطرنج خارجی همان اسب در شطرنج ایرانی ها می باشد.البته این سیاه بودن به ذات بتمن ربطی ندارد و هاروی دنت وی را شخصی بد کار نمی داند بلکه صرفا رنگ ظاهری بتمن می باشد.البته مطمئنا هیچ کس جرئت ندارد بتمن را اسب خطاب کند و صد البته ماهم قصد دشمن تراشی نداریم و به وی همان شوالیه تاریک می گوییم !

  Title : The Dark Knight Rises
  Developer : Gameloft
  Platform : iOS, Android
  Release date : July 2012
  Content rating : 9+ , Medium Maturity
  Price : 6.99$

  وقتی بروس حبس می کشید

  داستان بازی کاملا سر راست شروع شده و تقریبا بدون هیچ پیچش داستانی ادامه می بیابد و صرفا بهانه ای است برای شروع یک اکشن پر زدو خورد . در ابتدای بازی بتمن متوجه می شود که اعضای گره بین با ایجاد خرابکاری واشوب در سطح شهر سعی در بر هم زدن نظم و بدست گرفتن کنترل ان دارند.بتمن پس از تلاش های فراوان فراوان بالاخره موفق به رد یابی و رویارویی با بین می شود اما متاسفانه در مبارزه با وی شکست خورده و بین اورا به سیاهچال مخوف خود می اندازد و بروس که ضربه روحی بزرگی خورده است سعی دارد گذشته را فراموش کند و یکبار برای همیشه گاتهام را ازلوث وجود این غول بدذات نجات دهد.بروس پس از سه ماه در زندان ماندن و اب خنک خوردن!با تمرینات سخت امادگی بدنی خودرا بدست اورده و پس از شورش بوجود امده در زندان به کمک یکی از زندانیان موفق به فرار از این سیاهچال می شود ولی زمانی که به شهر می رسد دیگر گاتهام ان شهر همیشگی نیست و به نوعی به قلمرو بین مبدل شده است.پلیس و ادارات دولتی به طور کامل منحل شده اند و اشرار بین بر خیابان ها حکومت می کنند.در همین زمان مردم معترض به این وضعیت به فرماندهی گوردون که روزی عنوان رئیس پلیس گاتهام را به دوش می کشید گروهی به نام مقامت تشکیل داده و سعی در تغییر شرایط دارند.حال وظیفه شماست تا به کمک افراد همچنان درستکار مانند زن گربه ای(سلینا کایل)وگوردون شهر را از شر این افراد راحت کنید.

  مطمئنا در عناوین بتمن داستان همواره در سطح بالایی قرار داشته و به نوعی جز نکات مثبت ان به شمار می اید حال اینکه شرکت وارنر تا به این حد به این نکته مهم بی توجه بوده و از دمه دست ترین داستان ممکن استفاده کرده است جای تامل دارد ویک گناه نابخشودنی است.

  شورش در شهر در دنیایی مدرن

  گییم پلی در عناوین بتمن همواره جز لذت بش ترین فاکتور ها بوده است بطوریکه بسیاری از افراد این عنوان را به سیستم مبارزه حمله ضد حمله بسیار شیرین و دلچسب می شناسند.در این عنوان نیز کلیت گیم پلی حفظ شده و همچنان با کیفیت و در سطح بالایی می باشد.در این نسخه همانند نسخه کامپیوتر هنگام مواجه شدن با چندین دشمن شما این توانایی را دارید به کمک ضد حمله در برابر دشمنان مقاومت کرده و سپس به وسیله یک تمام کننده زیبا از شر انها خلاص شوید.خب تا اینجا همه چیز کامل و زیبا به نظر می رسد اما زمانی که خود بازی را تجربه می کنید موضوع کاملا فرق می کند.اگرچه سیستم مبارزه در ساعات اولیه بسیار قدرتمند و لذت بخش عمل می کند اما پس از مدتی کاملا تکراری شده عملا میلی برای ادامه باقی داستان باقی نمیگذارد وهر چه دربازی جلوتر می روید با دشمنان.کامبوهاو مراحل پیش از پیش تکراری مواجه می شوید.در مورد مراحل و عملیات هانیز داستان گیم پلی صدق می کندو اگرچه در اوایل بازی عملیات هایی مانند مبارزه با افراد شرور برای نجات دادن شخص خاص و یا تعقیبو گریز به وسیله وسایل نقلیه مخصوص بتمن دندانگیر و لذت بخش است اما با پیروی در داستان خصوصا در ساعات پایانی عملا داستان حرفی برای گفتن ندارد و تنها در پی کش دادن ساعات گیم پلی است از همین رو مراحل بسیار تکراری شده و واقعا حرص شمارا در می اورد.از توضیح در مورد وسایل نقلیه نیز بهتر است صرف نظر کنیم زیرا این قابلیت تنها برای خالی نبودن عریضه و وفاداری به کمیک ها در بازی گنجانده شده است و گیرایی چندانی ندارد.بطور کلی گیم پلی این عنوان همانند یک جعبه پر زرقو برق است که در باطن خود هیچ چیز ندارد.

  لذت پرواز با موسیقی پر احساس

  خوشبختانه کمپانی وارنر حداقل در این زمینه سنگ تمام گذاشته است و با استفاده از موسیقی سنگین و قدرتمند هرچه بیشتر در باور پذیری قدم گذاشتن در شهر تحت سلطه یک دیکتاتور کمک کرده است که نکته ای قبل تحسین میباشد.در پایان می توان گفت این عنوان تنها یک شوی گرافیکی به همراه موسیقی های زیباست که جز این دونکته تقریبا چیز دیگری برای ارائه در قدوقامت یک بتمن ندارد.

  21

  22

  23

  نکات مثبت:صداگذاری و موسیقی وزین و قوی.طراحی بسیار مناسب بتمن وشهر گاتهام.پای بندی به فیلم اصلی
  نکات منفی:عدم گیرایی مبارزات و تکراری شدن انها.طراحی و کنترل افتضاح وسایل نقلیه.عدم نواوری وضعف داستان سرایی

  نمرات:

  گرافیک۷/۱۰
  صداگذاری۸/۱۰
  گیم پلی۵/۱۰
  نمره کل۶٫۵/۱۰

  (۷۰)(۸)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.
 1. نقد واقعا عالی بود.
  ولی این بازی یکم قدیمی نیست؟ تا جایی که یادمه رو آیدیوایسم که الان به خاطره ها پیوسته بازی میکردم! :دی
  به هر حال، ممنون بابت نقدLoL

  (1)(0)
  • خواهش میکنم علیرضا جان.اثار بتمن همیشه جز بهترین ها بوده(البته این نسخش یکم پسرفت داشته) وهیچوقت قدیمی نمیشه چون خیلی ها باهاش خاطره دارن ونکته بعدی این که جای خالی نقد این بازی تو سایتای ایرانی واقعا حس می شد.

   (۰)(۰)
 2. نمرات خیلی کمی بهش دادید
  گرافیک بازی فوق العاده است یعنی نباید کمتر از ده می دادید
  فون پد من با این که چهار هسته ای و تمام بازی ها رو مثل اسفالت ۸ و مدرن کمبات ۴ رو به خوبی اجرا می کنه ولی در اجرای این بازی ضعیف عمل می کنه
  کنترل بتمن عالیه و داستانش هم خوبه ..فقط وسایل نقلیه مشکل دارند

  (۰)(۰)
 3. دوست عزیز گیم پلی متشکل از کنترل و طراحی مراحل و عملیات هاست بله گفته شما راجع به کنترل درست هستش اما طراحی مراحل واقعا تکراری وو ضعیف کار شده که همین نکته نمره این بخشو پایین اورده در مورد گرافیک هم اگرچه خود بتمن به زیبایی طراحی شده اما بافت دشمنا هم تکراری و هم بی کیفیت بود و طراحی ساختمان ها هم در سطح پایینیی قرار داشت.و نمیشد بهش لقب فوق العاده داد.

  (۰)(۱)
 4. خیلی ممنونم به خاطر نقد. به طور کلی گیملافت در بسیاری از عناوینش المان های مثبتش به اندازه کافی بهشون پرداخته نمیشه و ضعف داستان و شخصیت پردازی هم عضو جدا نشدنی بازی هاش بوده. گرچه سال به سال شاهد پیشرفت این ناشر هستیم ولی تا این جا این پیشرفتش صرفا تابعی از قوی شدن سخت افزار بوده و نمیشه گفت نو اوری خاصی در این پی هاش گنجانده شده. این عنوان هم تا حد زیادی از این قاعده پیروی میکنه ، گرچه در زمینه گرافیک به خصوص هنگام لانچ حرف های زیادی برای گفتن داشت. امید وارم اگر قراره تجربه کنسولی به درستی منتقل بشه در موبایل گیمینگ ، صرفا شاهد یه داستان نویسی ساده و گیمپلی خطی نباشیم.
  Tnx for the review :)

  (0)(0)
  • ممنون عرفان جان.طی این چند سال که گیم لافت به یک شرکت بزرگ تبدیل شده ،برخلافه گذشته که به فکر ایجاد نواوری بود.بیشتر در پی سود و منافع خودش هستش و هر سال بازی های سال قبلو با رنگو لعاب بروزتر ولی بدون تغییر چندانی منتشر میکنه.البته امیدارمMC5به این سرنوشت دچار نشه

   (۰)(۰)
 5. Pingback: دانلود بازی بتمن : شوالیه تاریکی برمی خیزد The Dark Knight Rises v1.1.3 همراه دیتا + طلای بی نهایت | اندرویدکده

 6. با سلام و تشکر از هم نقدوبررسیه خوبتون و هم زحماتتون
  من یه مشکل دارم برای اجرای بازی...
  وقتی بازی رو باز میکنم و بعد فایل کمکیو ک دانلود کردم میخونه..میگه باید لایسنس خریداری کنید...و وقتی کنسل و میزنم به طبع از بازی خارج میشه!!!چطور درستش کنم؟؟؟

  (۰)(۰)
  • سلام ،ممنون علی جان،احتیاجی به دانلود فایل کمکی نیست بازی رو افلاین اجرا کنید برای مشکل لاینسس هم از اپ lucky patcher استفاده کنید.
   موفق باشی

   (۰)(۰)
   • عرفان جان ممنونم از راهنماییت
    برنامه رو گرفتم اپدیتشهم کردم ولی باز
    سر اول بازی بعد تایید دیتا باز ارو لایسنس میده
    ایراد ب نظره شما از کجاست؟/

    (۰)(۰)
    • Cache بازی رو پاک کنید بعد بازی رو حذف و دوباره نصب کنید،و بصورت افلاین از داخل لاکی پچر اجرا کنید.امیدوارم اجرا بشه اما اگه نشه احتمالا این نسخه سازگار نیست
     موفق باشی

     (۱)(۰)
 7. واقعا نقد کاملی بود من خودم از سوپر طرفدارای سری dark knight از کریستوفر نولان هستم اما این بازی از لحاظ داستان واقعا ناامید کننده بود

  (۰)(۱)
 8. سلام من اس تیری دارم اما وقتی دیتا رو می ریزم ومیرم تو بازی میاد بیرون ومیگه دیتا ریخته نشده لطفا راه نمایی کنین ممنون

  (۰)(۰)
 9. سلام ممنون از نقدتون بسیار عالی بود.یه سوال من بازی رو ریختم و بازی هم میکنم الان به یه مرحله رسیدم بتمن رو گرفتن و انداختن تو زندان من بازی کردم رسیدم به مرحله ایی که از زمین سنگ برمیدارم و روبروم ۴ تا چراغ دوتا سبز دوتا قرمز و میگه باید در رو باز میکنم میشه بگید چجوری باید این مرحله رو رد کنم؟؟؟؟

  (۱)(۰)
 10. منظورم اینه که این بازی از همه یه بازی های دیگه ی بتمن جدید تره؟ اگه نه جدید ترین بازی بتمن چیه؟

  (۰)(۰)
 11. سلام این بازی رو از سایت خودتون دان کردم ولی وقتی نصب میکنم و دیتاشم در پوشه android/obb میریزم وارد بازی که میشم دیتا رو شناسایی نمیکنه!!!!
  راهنماییم کنین مرسی

  (۰)(۰)