• شکوه قهرمانان هالکیون فولد | نقد و بررسی Vainglory

  takamapleandroid

  با اینکه حدودا هفت ماه از تاریخ انتشار آن می‌گذرد و کاملا بازی خفنی هم هست کمتر کسی نام آن را شنیده است. به این خاطر من وظیفه خودم دونستم که همگان را از وجود آن باخبر کنم. (همینطور اینکه مجبورم کردند!) عنوان vainglory از بهترین ها در سبک MOBA یا بازی آنلاین مانند سری dota می‌باشد. در این سبک گیمر با انتخاب شخصیت و قابلیت های همراه آن از میان تعداد زیادی انتخاب و مجهز کردن آن با انواع و اقسام خرت و پرت سعی می‌کند که در زمین بازی بهترین باشد و در گروه های سه به سه کم کم به کمپ حریف نزدیک شده و آن را نابود کنند. در راه شما هم تعدادی دشمن و دوست هستند که هوش مصنوعی بازی زحمت آن ها را می‌کشد و همچنین برج ها و ساختمان های دفاعی حمله ای که باید از آن ها دفاع کنید یا به آن ها حمله کنید! تقریبا به خاطر نابود کردن هرچیزی در بازی پوینت گرفته که به کارتان خواهد آمد.


  Publisher: Super Evil Megacorp
  Developer: Super Evil Megacorp
  Genre: Multiplayer online battle arena
  Platform: Android, iOS
  Release date: July 2, 2015

  مپ های بازی عمدتا پر از جنگل هایی هستند که می توانند قهرمان های شما را در خود مخفی کنند و بر سر راه شما هم مغازه هایی وجود دارند که می‌توانید از آن ها خرید کنید و به شخصی سازی قهرمان خود بپردازید. هر سه کلیدی که برای پیروزی به آن ها نیاز دارید هم داخل همین جنگل هاست. اولین به قول معروف غول یا باس فایت بازی در داخل یک معدن است که با نابود کردن آن سربازان شما مدت طولانی تری باقی می‌مانند. با نابود کردن دیگری به یک معدن پر از طلا دست پیدا می‌کنید و آخرین هم کراکن هست که برای نابود کردن آن به قدرت هر سه نفر و قدرت های آن ها نیاز دارید. کراکن نابودشدنی است ولی برای بیشتر تیم ها کراکن حکم گواهی مرگ را دارد!

  img_3936

  بعد از تجربه چند ساعت از بازی، متوجه می‌شوید که vainglory عنوانی بسیار عمیق است و برای طرفداران این سبک مانند آرزوی دیرینه شان است. قهرمان های بازی عمق و کیفیت عنوان را به سطح بسیار بالایی می‌برد چرا که آن ها مانند سبک بازی های معروف و محبوبی مانند سری Dota طبقه بندی شده است. کار با همه ی قهرمان ها به شکل خود لذت بخش است و هر نبرد هم به نوبه خود طولانی است (حدودا ده تا سی دقیقه). اما نبرد ها به پیچیدگی نسخه کنسولی نیست اما همچنان لذت بخش است. برای گیمر هایی که تا آخر نبرد می‌مانند هم نوعی سیستم پاداش دهنده وجود دارد که نوعی تشویق برای آن ها محسوب می‌شود.

  img_3939

  img_3941

  img_3943

  سان ماتئو، کالیفرنیا، سوپر اویل مگاکورپ!
  در فوریه ۲۰۱۲ سازندگانی از Riot Games, Blizzard Entertainment, Rockstar Games, Guerrilla Games, Playfish و… دور هم جمع شدند تا عنوانی در سبک MOBA برای تبلت های اپل طراحی کنند. اولین عنوان این شرکت با معرفی آیفون ۶ گره خورد و در واقع آنها با به کارگیری رابط نرم افزاری “متال” و توسعه موتور خود (E.V.I.L. engine) بر پایه آن توانستند عنوانی را خلق کنند که درخور قدرت پردازشی محصول جدید اپل باشد. این عنوان تا مدتی در انحصار اپل بود تا اینکه در تاریخ July 2, 2015 برای اندروید نیز عرضه شد. خروجی نهایی، در دیوایس های قدرمند عالی بود و اجرای ۶۰ فریم در ثانیه و به تصویر کشیدن این جزئیات شاهکاری بود که بسیاری از شرکت ها در زمینه موبایل گیمینگ از انجام آن باز ماندند.

  grouprow

  این بازی یک تجربه کامل در سبک MOBA است و طرفداران را کاملاً راضی نگه می‌دارد. سیستم گیم‌پلی تاچ اند پوینت بازی به بهترین شکل طراحی شده و همچنین بازی یکی از بهترین tutorial هایی را که تا به حال دیده ام دارد. البته خرید شخصیت ها هم وجود دارد و تقریبا راحت ترین راه برای افزایش شانس خود برای پیروزی است ولی دومین راه هم استفاده از پول رایج داخل بازی است که با حضور داشتن در هر نبرد آن را بدست می‌آورید پس دومین راه تکرار بازی است.

  nexus2cee_image-10_thumb3

  از نظر گرافیک و جلوه های بصری vainglory بسیار دیدنی و چشم نواز است و افکت ها بسیار مناسب و با کیفیت طراحی شده اند. شخصیت ها و محیط های بازی و مپ ها پر از جزئیات ریز و درشت و روی هم رفته برای یک بازی اسمارت فون مناسب است. با اینکه مشخصه اصلی بازی گرافیک آن نیست ولی در این حیطه هم کم و کاستی ندارد. صحنه ها پر از هیجان و بازی بدون تیک و به نرمی اجرا می‌شود.
  در انتها من دلیل خاصی برای چک نکردن این عنوان نمی‌بینم و اگر دارای اینترنت مناسب (در اینجا تعریف اینترنت مناسب دقیقا اینترنتی است که بتوان با آن کلش رویال نیز بازی کرد!) و دنبال هیجان و کار تیمی هستید حتما سری به این بازی بزنید.

  نمرات:

  گرافیک: ۹
  گیم‌پلی: ۹
  صداگذاری: ۸٫۵
  جذابیت: ۸٫۵

  نمره نهایی: ۸٫۷

  نکات مثبت: از بهترین های MOBA، جزئیات تحسین برانگیز، طراحی عالی سیستم ارتقا شخصیت ها و منو بازی، تنوع خوب شخصیت ها و آیتم های بازی، level design فوق العاده.
  نکات منفی: به لطف F2P بودن بازی در شاهد محدودیت هایی در ارتباط با بقیه بازیکن ها هستیم.

  (۶)(۰)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.