• تجربه ای نوستالژیک | نقد و بررسی Deus Ex Go

  1

  چند سالی است که ساخت سری بازی های Go مد شده و در این بین Square Enix هم سهم خود را به خوبی ادا کرده است. ابتدا با انتشار بازی hitman Go کار خود را شروع کردند و بعد تر با انتشار lara croft Go تحسین همگان را برانگیختند.هم اکنون هم با یک عنوان دیگر ما را به محفل خود دعوت کرده اند! برای کسانی که اطلاع کامل ندارند سری بازی های Go در واقع یکجور ساده شده عنوان اصلی است که در قالب یک بازی نسبتا پازل فرم و خطی تر ارائه می‌شود. شما به حرکت می‌پردازید و یکسری موانع و اتفاقات سر راه شما سبز می‌شوند که باعث شکوفایی برخی قابلیت های شما می‌شود.

  Publisher: Square Enix
  Developer: Square Enix Montreal
  Genre: Puzzle video game
  Platform: Android, iOS

  این بازی هم یکجور عنوان پازل تخیلی است که حس و حال نسخه معروف و پرطرفدار کنسولی را به شما القا می‌کند. اصلی ترین خاصیت سری بازی های Go ایجاد کردن حال و هوا عنوان اصلی و فراهم کردن فضای مشابه می‌باشد. مانند شبیه سازی مرحله‌ها و قدرت‌های قهرمان داستان که در مورد Deus Ex GO باید به هک کردن های بیشمار، قدرت های انسان ماشینی بودن و تقویت کردن آن‌ها و… اشاره کرد. مهم ترین عنصر جدیدی که در Deus Ex GO در مقایسه با بقیه عنوان های از این قبیل به چشم می‌خورد داستان آن می‌باشد. در حالی که Hitman GO ماموریت یکنواخت “اون یارو رو بکش!” را به پیش می‌برد و Lara Croft GO با آن گشت و گذار های بیخود و خسته کننده اش حوصله گیمرهای محترم را بعد از مدت کوتاهی سرمی‌برد، در مورد Deus Ex GO داستان فرق دارد.

  deus-ex-go

  deus-ex-go-1

  این سری دارای دیالوگ ها و شخصیت های فراوان (اگرچه داستان بازی زیاد چنگی به دل نمی‌زند) دارد که شما را در طول بازی همراهی می‌کنند و برایتان تجربه بهتری را فراهم می‌کنند. در مورد گرافیک بازی هم باید گفت که استفاده از رنگ های مشابه با عنوان اصلی و نور پردازی عالی و توجه کردن به جزئیات ریز باعث خلق دنیایی فوق العاده با گرافیک بسیار زیبا و چشمگیر شده است که یاد آور عنوان اصلی می‌باشد. همچنین باید گفت که این بازی برای تداعی بهتره دنیای میکانیکی و مرکز گرای Dues Ex تعداد زیادی از پازل های میکانیکی و مغز قفل کن را اراعه می‌کند که واکنش مثبت هواداران این سری را به همراه داشته است.

  deus-ex-go-02-620x349

  deus-ex-go-03-620x349

  در جریان هستیم که یکی از مهم ترین ضعف های بازی های سری GO تعداد محدود پازل ها می‌باشد که خوشبختانه Deus Ex GO به این محدودیت توجه نشان داده و با در اختیار قرار دادن پازل های هفتگی می‌توانید حتی تا بعد از تمام شدن بازی نیز از حل کردن پازل های جدید لذت ببرید. در پایان نیز باید گفت که تفاوت چشمگیری در Deus Ex GO با سایر عناوین سری GO که پیش تر امده بودند دیده نمی‌شود ولی این چیز خیلی بدی هم نیست و پایبند بودن به عناوین کلاسیک، بازی را جذاب تر کرده است. و البته تغییراتی هم که در بازی ایجاد شده باعث تبدیل این عنوان به یکی از جذاب ترین ها و سرگرم کننده ترین های GO شده است.

  deus_ex_go_logo

  نمرات:

  گرافیک: ۸
  گیم‌پلی: ۹
  صداگذاری: ۸
  جذابیت: ۸٫۵

  نمره نهایی: ۸٫۴

  نکات مثبت: یکی از بهترین puzzle adventure ها در بین عناوین Go جدید، معرفی کردن پازل ها و مکانیک های جدید، تم با شکوه و هنری.
  نکات منفی: شباهت به دو بازی دیگر سری Go، محیط کاربری هنوز جای کار دارد.

  (۲)(۰)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.