• آیا در Galaxy S7 شاهد لوله های گرمایشی خواهیم بود؟

  The-Samsung-Galaxy-S7-will-allegedly-use-an-internal-heat-pipe-to-minimize-chipset-throttling.jpg

  داغ شدن اسمارت فون ها و همچنین دستگاه های مختلف یکی از مشکلات اساسی سازنده های اسمارت فون ها بوده است. استفاده از قدرتمندترین پردازنده ها باعث تولید گرمای شدید شده و خارج کردن این گرمای تولید شده در گوشی های هوشمند کار بسیار دشواری هست چرا که نمیتوان از هیچ گونه فن ها در این دستگاه ها استفاده کرد. به تازگی طبق گزارشی که در آسیا منتشر شده است، گویا کمپانی ساسمونگ قصد دارد از لوله های گرمایشی در اسمارت فون جدید خود یعنی Samsung Galaxy S7 استفاده کند. این لوله ها گرمای تولید شده از پردازنده را گرفته و باعث می شود دمای تولید شده کاهش یابد.

  همانطور که اطلاع دارید هم اکنون در صورت افزایش دمای گوشی های هوشمند، فرکانس پردازنده ها در دماهای بسیار بالا پایین آمده و این عامل باعث کند شدن دستگاه نیز می شود. به کمک این روش دمای اسمارت فون ها کاهش می یابد. کمپانی سامسونگ قصد دارد این روش قدیمی را کنار گذاشته و از روش جدیدی استفاده کند.

  اگر اخبار اسمارت فون ها و پردازنده ها را دنبال کرده باشید، حتما اطلاع دارید که کمپانی بزرگ کوالکام مدتی پیش از پردازنده جدید خود با نام Snapdragon 820 chipset رونمایی کرد. پس از انتشار اطلاعات کامل از این پردازنده، در فضای مجازی شاهد شایعه هایی مبنی بر اینکه این پردازنده در کارهای معمولی نیز گرمای زیادی را تولید می کند، به چشم دیده شد. البته کمپانی بزرگ کوالکام تمامی این شایعات را تکذیب کرد و به صورت رسمی اعلام کرد که پردازنده های اسنپدراگون ۸۲۰ از نظر داغ هیچ مشکلی ندارد. شایان به ذکر است که این کمپانی شایعه داغ شدن چیپست اسنپدراگون ۸۱۰ را نیز تکذیب کرده بود. این شایعه ها زمانی به واقعیت پیوست که کمپانی های بزرگی همچون HTC از این پردازنده در اسمارت فون های خود استفاده کردند. پس از عرضه اسمارت فون هایی که از پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ بهره می برند، مشاهده شد که در کارهای معمولی نیز گرمای زیادی را تولید کرده و همین علت باعث شد که گوشی های هوشمند کمپانی اچ تی سی فروش کمتری داشته باشند.

  به تازگی طبق گزارشی که از کشور چین منتشر شده، کمپانی سامسونگ برای جلوگیری از تولید گرمای شدید در اسمارت فون سامسونگ گلکسی اس ۷، تصمیم دارد از لوله های گرمایشی در گوشی هوشمند خود استفاده کند. به نظر می رسد این کمپانی هم اکنون در حال تست انواع لوله های گرمایشی است و تا پایان سال ۲۰۱۵ تصمیم خود را در رابطه با لوله های گرمایشی خواهد گرفت. لازم است بدانید که اسمارت فون سامسونگ گلکسی اس ۷ اولین اسمارت فونی نیست که از لوله های گرمایشی بهره می برد. در گوشی های هوشمندی نیز هم چون Sony Xperia Z5 Premium, Xiaomi Mi Note Pro, و OnePlus 2 که همگی از پردازنده های اسنپدراگون ۸۱۰ بهره می برد، شاهد استفاده از لوله های گرمایشی بوده ایم.

  هنوز اطلاعات زیادی در رابطه با اسمارت فون Samsung Galaxy S7 منتشر نشده است و طبق آخرین شایعات، این گوشی هوشمند کمپانی سامسونگ در دو نسخه روانه بازار خواهد شد. یکی از نسخه ها از پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ و دیگری از پردازنده Exynos 8890 chipset بهره خواهد برد. تمامی این پردازنده ها در صورتی که گرمای تولید شده از حد مجاز بیشتر باشد، فرکانس تولیدی خود را کاهش داده و این عمل باعث پایین آمدن دمای اسمارت فون می شود.

  دیدگاه شما در رابطه با استفاده از لوله های گرمایشی در اسمارت فون سامسونگ گلکسی اس ۷ چیست؟ دیدگاه های خود را حتما با ما در میان بگذارید.

  (۳)(۰)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.