• حواست کجاست…!؟ | نقد و بررسی Pako – Car Chase Simulator

  pako_weblogo

  بازی هایی جذاب در عین حال اعصاب خورد کن! بازی هایی که همه حواس شما را میطلبد بازی هایی که رفته‌رفته اعصاب شما رو بیشتر خورد می کنه ولی جذابیتش آنقدر بالاست که نمی شود ازش دست بکشی باید بگم Pako Car یکی از همین بازی هاست. بازی هایی که با اعصاب ما بازی می کنند حواس و سرعت عمل زیادی میطلبند ولی در عین حال شیرین هستند. آنقدر شیرین که نمیشود از آنها دست کشید. امروز با نقد و بررسی این بازی زیبا با شما هستیم.

  Publisher:Tree Men Games

  Genre: Racing

  Platform: Android, iOS,WinPhone

  موتور بازی

  Official_unity_logo Android KAde

  این بازی مثل خیلی از بازی های محبوب دنیا با موتور قدرتمند Unity ساخته شده.این موتور بازی رو خیلی بهینه کرده. و باید بگم خود من از این موتور استفاده کردم خیلی فوق العاده هست.بازی Dumb Ways to Die نیز با استفاده از این موتور ساخته شده.! موتور Unity بسیار قدرتمند است. و ساخته شدن این بازی با این موتور خارق العاده به خودی خود یه مزیت بزرگه.همان اول بازی نام موتور قدرتمند این بازی خود نمایی می کند.

   

   

  گیم پلی

  3

  این بازی گیم پلی ساده ای داره. ماشین خودش حرکت می کند و شما باید آنرا به سمت چپ و راست هدایت کنید چگونه؟ خیلی ساده این بازی صفحه را به دو قسمت تقسیم کرده اگر قسمت سمت راست صفحه نمایش دیوایس خودتون رو لمس کنید ماشین به سمت  راست و اگر سمت چپ رو لمس کنید ماشین به سمت چپ میره. خیلی مهم هست که به جایی نخورید چون اگه ماشین آسیب ببینه یعنی شما باختید!

  و دقیقا همه بازی بر همین مبنا هست ماشین هر لحظه سرعتش رو تند تر و تند تر خواهد کرد و این شما هستید که کنترل ماشین رو در دست دارید. و با سرعت عمل و دقت خودتان باید سعی کنید ماشین را سالم نگه دارید. هرچه   که مدت زمان سالم بودن ماشین بیشتر شود امتیاز شما هم بیشتر می شود امتیاز این بازی بر اساس ثانیه ها دقیقه ها و ساعت ها است. یعنی هر ثانیه صدم ثانیه دهم ثانیه یا بهتر بگم هر لحظه که ماشین شما سالم است. در حال گرفتن امتیاز هستد

  موانع,دیوار,ماشین های دیگر, همه و همه به سختی بازی اضافه می کنند. حال فکر کنید…! در بازی شما نقش یک محکوم فراری از قانون را دارید! یعنی پلیس هم دنبال شماست. هرچه جلو تر بروید جرم شما بیشتر میشه به طوری که هر مرحله چیز هایی جدیدی هست از ون پلیس خوردوی معمولی تا تانک ها..! همه و همه جذابیت بازی را دوچندان می کندد.

  فیزیک نیز در این بازی خیلی رعایت شده. هر زمانی  دور بزنید بازی نسبت به سرعت شما واکنش نشان خواهد داد

  به عنوان مثال اگر زمانی دور بزنید که سرعت کم است.  خیلی سریع و به راحتی دور خواهید زد. ولی اگر سرعت بالا باشد دور گرفتن کمی دشوار می شود.همین موضوع  بازی را جذاب تر می کند.

  طراحی

  4

  این بازی طراحی سه بعدی و چشم نوازی دارد از منو ها تا خود بازی طراحی سه بعدی و بارنگ های فلت دارد.این بازی یکی از بهترین بازی ها در طراحی است. و واقعا طراحی خارق العاده زیبایی دارد

  مشکلات

  5

  این بازی بیشتر مزایا دارد تا معایب. اما مشکلاتی هم داره. با آپدیت شدن ای نبازی لگ ها و مشکلات گرافیکی به حد اقل رسیده ولی این بازی مشکلاتی داره که به هر آپدیتی قابل رفع نیست. بازی پس از مدتی خسته کننده خواهد شد. آیتم  و ماشین های زیادی که در بازی وجود دارد . شمارا هرچه بیشتر در بازی میخ کوب می کند. اما با زهم وقتی  زیاد این بازی را انجام دهید خسته کننده خواهد شد.

  سختی بیش از حد بازی را هم میتوان ضعف بازی دانست. تا جایی  گاهی به خاطر سختی زیاد از خیر بازی کردن خواهید گذشت.  در بعضی مواقع یک دور زدن ساده به قدری  اعصاب  خورد کن خواهد شد که. دیگر به بازی ادامه ندهید.! موانع در بازی هم که چه بگویم….! تا چشم کار می کند در بازی موانع وجود دارد. هر جایی را نگاه کنید مانع جدیدی خواهید دید. پلیس های زحمت کش هم که  ول کن شما نمی شوند و هرگز نخواهند شد. و هرچه از بازی بگذر پلیس های عزیز تعداد بیشتری خواهند داشت. و همه و همه دست به دست هم بازی را یک بازی سخت و اعضاب خورد کن کرده. این بازی برای کسایی که عاشق بازی های سخت هستن عالیه بازی هایی که ریست کردن و باختن زیاد داره. گاهی ۵۰۰ بار بازی رو ریست خواهید کرد تا به نتیجه دلخواه خودتان برسید :D.

  در ضمن اگر مینی گیم هایی در کنار این بازی اصلی قرار میدادن خیلی بهتر می شد و بازی از حالت یکنواخت خودش خارج می شد. پیشنهاد من به توسعه دهندگان ایجاد چند مینی گیم جدیده.

  تنوع آیتم ها

  2

  تنوع آیتم ها خیلی زیاده. چند نوع خودرو. چند مکان برای بازی و…. . ماشین های کوچک بزرگ از موتور گرفته تا ماشین رالی تا لیموزین . تنوع به قدری هست که شما رو راضی نگه داره. میشه گفت Pako Car بازی خیلی پر تنوعی هست و آیتم های زیادی داره.

  جزییات

  در این بازی به جزییات ریز و درشت  توجه شده. وقتی جلوی مرکز خرید به سبد های خرید برخورد می کنید آنها خواهند ریخت و پخش خواهند شد.

  یا زمانی که در قبرستان با لیموزین خود به سنگ قبر برخورد کنید سنگ قبر خواهد افتاد. یا جای چرخ  ماشین. بر روی زمین هنگام دور زدن.

  همه و همه جزییاتی است. جذاب و چشم نواز.

  در بازی حالات مختلفی وجود دارد بارانی.آفتابی.و حتی حالت مه آلود.این جزییات ریز و درشت جذابیت بازی را تا حد زیادی بالا برده.

   

   

   

  صدا

  و صدا جزو جدا ناشدنی یک بازی. در این بازی به صدا  ها و موسیقی ها توجه زیادی شده. در حین بازی موسیقی پخش خواهد شد. و صدای برخورد با موانع صدای آژِیرِ پلیس همه و همه سر وقت و به خوبی پخش می شود..

   

  درنهایت

  بازی Pako Car بازی خارق العاده زیبا. با گیم پلی روان . و طراحی چشم نواز.تجربه کردن این عنوان برای حتی یکبار هم که شده خالی از لطف نخواهد بود.تنوع آیتم ها در  بازی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.موتور بازی نیز یونیتی  است این انجین بسیار پر قدرت است و بازی های مطرح زیادی مانند DumbWays To Die با این موتور واقعا,پر قدرت و خارق العاده ساخته شده.

  این بازی بسیار جذاب و سرگرم کننده است …! حداقل چند ساعتی با این بازی سررگرم خواهد شد.

  نمرات:

  گرافیک: ۸,۵

  گیم پلی: ۹,۵

  صداگذاری: ۸

  جذابیت: ۸

  نمره نهایی: ۸,۵

  نکات مثبت: این بازی با  Unity ساخت شده,گیم پلی ساده , جذابیت بالای بازی,گرافیک ساده جذاب و چشم نواز,لگ ها و باگ های بازی تقریبا صفر هست,بازی آیتم های زیادی داره,صداگذاری عالی

  نکات منفی: سختی بازی,خسته کننده شدن بازی پس از چندین بار تلاش و باختت,و در آخر نبود مینی گیم ها

   

   

   

  (16)(1)
  • Poya Mesbah

 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.
 1. سلام ممنون از نقد

  ولی من نصب کردم
  چیزی نبود که به کار اید

  این که سخته به خاظر کنترل بدی هست که داره
  گرافیکش افتضاحه
  زیاد بهش نمره دادید

  (۲)(۵)
  • درود
   با تشکر از نظر شما.
   درباره کنترل باید بگم فیزیک کاملی تو بازی رعایت شده...!
   و
   درباره گرافیک تیم سازنده خیلی خوب کار کرده.
   طراحی سه بعد ی و فلت و فانتزی بازی جالبه
   ولی اگه از بافت گرافیکی بازی ایراد دیدین باید بدونید که به پردازنده دیوایس خودتون ربط داره.
   ما این بازی رو روی Galaxy s5 و Galaxy s6 و iPhone 6 تست کردیم و هیچ مشکلی در بافت گرافیکی ندیدیم!
   .....................................................................................................................
   با این توضیح که درباره نمره گیم پلی دادین: ((یعنی گیم پلی در حد صفر هم نیست))
   فکر می کنم نمره منصفانه ای نسبت به نمره ای که شما در نظر دارید بهش دادیم :)
   با تشکر از نظر شما
   مرسی از همراهی 😉

   (۴)(۱)
   • Smashy Road: Wanted
    این بازی رو امتحان کنید
    خیلی خیلی بهتر از این بازیه

    کنترل روان و عالی ...هم سخته هم روان

    ولی این بازی سخته به خاطر این که کنترل افتضاحی داره
    دیگه سلیقه هم دخیله

    (۱)(۵)