• اگر BlackBerry Priv پروژه ای ناموفق باشد، شاید آخرین اسمارتفون این شرکت باشد

  blackberry-venice-970-80

  در گزارشی که پیشتر راجع به بلکبری منتشر شد و صحبت هایی که آقای جان چن، مدیر عامل بلکبری در کنفرانس Code/Mobile مطرح کرد به این مورد پرداخت که ممکن است اسمارتفون جدید شرکت بلکبری شاید آخرین اسمارتفون این شرکت باشد. با اندرویدکده همراه باشید.

  مدیر عامل بلکبری، در ادامه این موضوع را بیان کرد که برنامه این شرکت این است که در سال ۵ میلیون گوشی هوشمند را به فروش برساند و ازین طریق بتواند به سود دهی برسد. طبیعی است که این مسئولیت سنگین حالا فقط بر دوش یک دستگاه است و آن هم دستگاهی نیست جز BlackBerry Priv که اولین دستگاه اندرویدی بلکبری به شمار می رود.

  به نقل از گزارشات مالی و فروش بلکبری، این شرکت فقط توانسته در ۳ ماهه دوم سال فقط ۸۰۰ هزار دستگاه تلفن هوشمند را به فروش برساند که واقعا رقم پایینی شمرده می شود و به نظر می رسد که انتظارات برای جبران کاستی ها از Priv بالاست.

  به گفته آقای چن، اگر بلکبری نتواند به هدفش که فروش ۵ میلیون دستگاه و رسیدن به سوددهی است دست پیدا کند خیلی دور از ذهن نیست که بخواهد از بازار اسمارتفون ها کناره گیری کند. در بیانی دیگر می توان اینگونه گفت که اگر BlackBerry Priv همان دستگاه ناجی بلکبری نباشد به احتمال زیاد آخرین دستگاه هوشمند شرکت بلکبری خواهد بود. بعد از این که بلکبری ازین بازار بیرون برود به احتمال زیاد تمرکز خودش را روی بازار امنیتی اش می گذارد و به تامین امنیت سیستم عامل های اندروید و iOS می پردازد.

  صحبت از بلکبری پرایو شد ،این دستگاه قرار است با سیستم عامل اندروید روانه بازار شود و در کنار آن سیستم امنیتی بلکبری نیز به تامین امنیت این دستگاه خواهد پرداخت. البته آقای چن نکات دیگری را درباره این دستگاه نیز خاطر نشان کرد که از مهم ترین های آن ها می توان به کیبرد فیزیکی، آنتن دهی و باتری اشاره کرد.

  (۰)(۱)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.