• هجوم مهاجم مقبره به اندروید | نقد و بررسی Lara Croft GO

  Lara-Croft-GO-review-AA-Header-840x473

  هجوم مهاجم مقبره به اندروید | نقد و بررسی Lara Croft GO

  دیگر کمتر کسی است که خودش را یک بازیباز واقعی تلقی کند و لارا کرافت یا مهاجم مقبره ی محبوب و مشهور را نشناسد…!

  می توان گفت امروزه یکی از بهترین و محبوب ترین سازندگان و ناشران بازی در حوزه ی اندروید  Square Enixاست. به غیر سری های فوق العاده محبوبی مثل Final Fantasy, Dragon Quest  و  Chaos Rings franchise، این استودیو بازی هایی مانند Tomb Raider, Lara Croft: Relic Run  و  Hitman GO.را نیز منتشر کرده و با استقبال گرم منتقدان و بازیبازان روبرو شده.

  استودیو Square Enix Montreal پارسال بازی Hitman GO را برای موبایل ها و دستگاه های اندرویدی منتشر کرد و برای بسیاری از بازیبازها، این بازی به بهترین و محبوب ترین بازی روی دستگاه های موبایل و اندروید تبدیل شد. هیتمن یک نسخه بازی موفق اندرویدی دارد؛ پس چرا دیگر فرانچایز یا سری محبوب یعنی Tomb Raider چنین نسخه ای نداشته باشد؟! اخیرا بازیGO   Lara Croftمنتشر شده و در زیر می خواهیم به بررسی این بازی بپردازیم.

  مهاجم مقبره به اندورید هجوم آورد | نقد و بررسی Lara Croft GO

  هجوم مهاجم مقبره به اندروید | نقد و بررسی Lara Croft GO

  داستان

  قبل از اینکه به بخش گیم پلی و مکانیک های بازی بپردازیم، کمی درباره ی داستان بازی صحبت کنیم. شما در این بازی دوباره در نقش لارا کرافت قرار میگیرید و در سازه های باستانی به دنبال راز ملکه ی عنکبوت می گردید. توی بازی هیچ دیالوگی نیست! و اگر توضیحات بازی در استورها یا فروشگاه های آنلاین را نخوانید شاید حتی نفهمید که پایه ی داستان چیست…! حتی کسانی بودند که بازی را به اتمام رساندند و هیچ ایده ای از داستان بازی و چگونگی آن نداشتند! هر چند که زیاد مهم نیست زیرا با یک عنوان AAA  طرف نیستیم و با یک بازی فوق العاده روان و فان برای سرگرمی روی دستگاه های اندروید روبرو هستیم… .

  اهدافی که شما در بازی دنبال می کنید تا بازی را پیش ببرید، خیلی ساده اند و چیز پیچیده ای در آنها وجود ندارد و به سرعت نیز به پایان می رسند. دشمنان را یا بکشید یا آنها را نادیده بگیرید، آیتم های مختلف باستانی را جمع کنید تا لباس ها و دیگر آیتم های جدید برای خود آزاد کنید و به بهترین روش، راه های پیش رو را پشت سر بگذارید.

  بازی در پنج بخش خلاصه می شود:  The Entrance, The Maze of Snakes, The Maze of  Stones, The Maze of Spirits  و  The Escape.

  در کل بازی ۷۵ پازل و معما (مرحله) دارد که برای اتمام بازی باید همه ی آنها را حل کنید.

  مهاجم مقبره به اندورید هجوم آورد | نقد و بررسی Lara Croft GO

  هجوم مهاجم مقبره به اندروید | نقد و بررسی Lara Croft GO

  گیم پلی

  مطمئنا حدس زده اید که این بازی، یک بازی در بخش پازل است که بعد از مدتی بسیار اعتیادآور می شود! برای حرکت و جستجو در بازی، براحتی به هر مکانی که می خواهید، با اشاره و ساباندن انگشتانتان روی صفحه، به آن مکان می روید و هیچ محدودیتی در تعداد حرکات شما وجود ندارد؛ در حالیکه Hitman GO در انجام تعداد حرکات محدودیت داشت. برداشتن این محدودیت در Lara Croft GO باعث آزادی عمل بیشتر و جستجوی کامل بازی می شود و رضایت بازیبازان نیز بیشتر شده.

  برای رسیدن به اواخر هر مرحله (که معمولا یک در یا غار درخشان می بینید و به سمتش می روید تا مرحله به پایان برسد) ، باید دشمنان مختلفی را یا از پا در آورید یا از آنها عبور و فرار کنید!

  در کل سه نوع دشمن اصلی در این بازی وجود دارد: مارمولک ها، عنکبوت ها و مارها. مارها یکجا می ایستند و منتظر می شوند تا به سمتشان حرکت کنید تا به شما حمله کنند. عنکبوت ها تاکتیکی تر عمل میکنند! آنها در مسیر مشخصی با هر حرکت شما، حرکت میکنند و آماده ی حمله به شما هستند! اما مارمولک ها سرسخت ترین دشمنان بازی هستند! اگر به آنها خیلی نزدیک شوید دنبالتان میکنند تا ضربه ی خود را بزنند! هر چند که گاهی اوقات در اتمام مراحل و حل پازلها نیز موثرند!

  مهاجم مقبره به اندورید هجوم آورد | نقد و بررسی Lara Croft GO

  هجوم مهاجم مقبره به اندروید | نقد و بررسی Lara Croft GO

  یادتان باشد، عجله نکنید!

  شما می توانید با مخفی کاری نیز دشمنان را از پا درآورید. آرام به پشت آنها رفته با خنجر یا پرتاب نیزه آنها را از پا در می آورید!

  آتش نیز در بازی نقش مهمی ایفا میکند. می توانید با آتش دشمنان پیش روی خود را بترسانید و آنها را از خود دور کنید و یا آنها را به هر جایی که می خواهید راهنمایی کنید و در حل پازل ها و معماهای مختلف از آنها استفاده کنید.

  همانطور که گفتیم، هیچ محدودیتی حرکتی در بازی وجود ندارد و اصلا در حرکت و فرار از دشمنان عجول نباشید.

  یادتان باشد در زمان فرار از مارها و موجودات عظیم الجثه، عجول نشوید و با فکر و دقت عمل کنید؛ وگرنه یک بخش و مرحله را چندین بار از اول باید بازی کنید!

  مراحل اولیه ی بازی تقریبا ساده و راحت هستند و مشکلی با آنها نخواهید داشت. این مراحل شما را با بازی آشنا می کنند و دیگر زمام بازی بدست میگیرید. زمانیکه که کم کم وارد مراحل یا بخش های ۳ و ۴ بازی می شوید، کم کم سخت تر شدن بازی را احساس می کنید. شاید لازم باشد گاهی اوقات در بازی، بازی را نگه دارد و کمی فکر کنید! بازی ارزش انجام زیادی دارد و برای مدت طولانی شما را مشتاق نگه می دارد و سرگرم میکند.

  Lara-Croft-GO-review-AA-9

  آثار باستانی

  در بازی شما با کوزه هایی شکسته و خاک خورده روبرو می شوید که در آنها قطعه هایی از آثار باستانی گم شده پنهان شده است. وقتی تمام قطعات را به یک اثر ربط می دهید یا می چسبانید و به هم وصل میکنید، لباس جدیدی برای شما باز می شود تا در بازی از آن استفاده کنید.

  این آیتم های گردآوری در بازی، گاهی اوقات خیلی سخت پیدا می شوند و گاهی نیز آماده روبروی شما قرار می گیرند تا آنها را گردآوری کنید! این آیتم ها خیلی هم مهم نیستند ولی برای بیشتر سرگرم شدن و رهاسازی لباس جدید می توانند برایتان آیتم های مهمی باشند.

  این آثار باستانی، چیزی بیشتر از لباس های جدید باز نمی کنند و منتظر باز شدن اسلحه های جدید و آیتم های خاص با جمع کردن آنها نباشید… .

  Lara-Croft-GO-review-AA-840x473

  در نهایت

  این بازی هم اکنون در استورهای مختلف آماده ی دانلود است و در گوگل پلی نیز با قیمت ۵ دلار، می توانید آنرا خریداری کرده و لذت ببرید. در بازی هیچ تبلیغاتی وجود ندارد و آیتم های پولی بازی را نیز می توان کلا نادیده گرفت! زیرا این آیتم ها را به سختی در منوهای بازی می توان پیدا کرد و اصلا مهم نیستند!

  برای خرج کردن پول بیشتر و خریداری آیتم ها، فقط دو پک و آیتم کلی برای خریداری در بازی وجود دارد. اولین پک، لباس های Square Enix Universe  است که با خرید آن می  توانید لباس ها و ظاهر لارا را به دیگر شخصیت های شناخته شده ی بازی های Square Enix تبدیل کنید: هیتمن، Deus EX و Just Cause. این پک لباس ها با قیمت ۲ دلار در بازی موجود است.

  پک دیگر نیز، پک راهنمای مراحل و پازل های بازی است که کاملا آنها را برای شما واضح میکند و می توانید به راحتی مراحل را به اتمام برسانید. واقعا وجود چنین پکی در بازی چه الزامی دارد!؟ وقتی بازی در سبک معمایی و پازل دنبال می شود و اساس مراحل آن نیز حل معما و پازل است…!

  بازی نه خیلی طولانی و نه خیلی کوتاه است و شاید با بازی مداوم در چند روز تمام شود؛ ولی هنوز ارزش خرید و تجربه را دارد.

  با تمام این اوصاف، فقط می توان به دو چیز ایراد گرفت: پک راهنمای مراحل و داستان نه چندان واضح!

  در کل، پیشنهاد می شود که Lara Croft GO را بازی کنید. مطمئنا متوجه شده اید که با یک بازی زیبا، اعتیاد آور و چالش برانگیز روبرو هستید!

  (۶)(۱)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.
 1. عرض سلام وخسته نباشید.roli هستم از نقد خونای قیدیم این سایت!مرسی بابت نقد.از این بازی خوشم اومد کارش درسته البته با هیتمن نمیدونم چرا حال نکردم در ضمن داداش کاش اون آخر نقد حداقل به رسم گذشته یه نمره میزاشتی راستش عادت کرده بودیم!
  در کل مرسی و ممنون.من به دوستانی که عاشق بازیهای فکری و خلاقانه و طراحی هنری زیبا هستن این بازی پیشنهاد میدم.
  در این آشفته بازار بازیهای اندروید یه همچین بازی میشه شاهکار!یا علی

  (۱)(۰)