• تکنیک تبدیل شدن | نقد و بررسی TRANSFORMERS: Battle Tactics

  poster-wwl

  تکنیک تبدیل شدن | نقد و بررسی TRANSFORMERS: Battle Tactics ؛ بازی TRANSFORMERS: Battle Tactics بازی جدید از استودیو DeNA است که در آن شما می توانید با اتوبات و Decepticons های مورد علاقه ی خود بازی کنید و در بخش آنلاین علیه دیگر بازیبازها مبارزه کنید.

  از نظر ویژگی های مختلف هم این بازی کم ندارد: گیم پلی ساده، شخصیت های متنوع و زیاد و توانایی بازی کردن با هر دوی Autobots  و  Decepticonsدر یک تیم. برای نگاهی نزدیک تر و بررسی این بازی با ما همراه باشید.

  02-Transformers-Battle-Tactics-mechanics-710x399

  تکنیک تبدیل شدن | نقد و بررسی TRANSFORMERS: Battle Tactics

  گیم پلی

  در اصل این بازی یک بازی مبارزه ی تن به تن علیه بازیبازهای دیگرست. شما تیم خود را جمع آوری کرده و به مبارزه ی دیگر تیم ها و افراد می روید تا ببینید چه کسی تیم بهتری ساخته!

  قابلیت خاص این بازی هم توانایی متحد کردن هر دو گروه Transformers در یک تیم است. در کل ماهیت این بای آنلاین و بر اساس مبارزه های آنلاین بنا شده.

  در منوی بازی گزینه های زیادی دیده می شود که هر کدام کارهایی خاصی میکند. مثلا از منوی بازی می توانید قابلیت های خود و تیم خود را مدیریت کنید، وارد چت روم شوید، تنظیمات بازی و… و البته گزینه ی ملحق شدن به مبارزه های آنلاین و اصل بازی!

  طی مبارزات، شما صاحب امتیاز و منابع می شوید که می توانید وسایل و ابزار خود را تعمیر کنید، ارتقا دهید و تیم خود را تقویت کنید و شخصیت های جدید اضافه کنید؛ شخصیت هایی که با ارتقای Level آنها را باز میکنید.

  اگر دوست دارید  زودتر در بازی پیشرفت کنید و آیتم های مختلف را زودتر آزاد کنید، میتوانید از سکه های بدست آورده ی خود در بازی یا آنهایی که خریداری کرده اید استفاده کنید. خیلی از بازیبازان از این سکه ها استفاده میکنند؛ ولی بدون آنها هم می شود از بازی لذت برد!

  در چت جهانی می توانید با دیگر بازیبازها صحبت کنید و در بازی ها به دوستان خود و یا دیگر بازیبازها ملحق شوید و از امتیاز های اضافی استفاده کنید!

  بخشی در بازی وجود دارد که می توانید در آن منابع رایگان بدست آورید و از آنها به روش خود استفاده کنید.

  05-Transformers-Battle-Tactics-final-thoughts-710x399

  تکنیک تبدیل شدن | نقد و بررسی TRANSFORMERS: Battle Tactics

  مکانیک های بازی

  برای ملحق شدن به مبارزه ها و بازی کردن باید Energon مصرف کنید که واحد انرژی این بازی است. اگر Energon ندارید، نمی توانید مبارزه کنید و باید صبر کنید تا دوباره برای شما پر شود!

  تمامی بازی و مبارزه هایی که انجام می دهید، علیه بازیبازهای واقعی و آنلاین است بدون استثنا! در مبارزه های که شما رهبری میکنید و تصمیم میگیرید بقیه نیز راهی جز پیروی ندارند! ولی در دیگر مبارزات پایه ی بازی روی تاکتیک ها و تا حدی شانس است!

  در هر نوبت، یک سکه شیر یا خط می شود و نشان می دهد که کدام طرف باید بازی را اول شروع کند. این سیستم شروع بازی کاملا تصادفی است و اگر قرعه به نام شما افتاد، می توانید به خوبی از آن استفاده کنید.

  در بازی شما قابلیت عقب نشینی هم دارید که در این صورت بازی به نفع حریفتان تمام می شود. بازنده یا برنده شما امتیازاتی دریافت میکنید ولی امتیازات بازندگی مطمئنا کمترند!

  همچنین می توانید امتیازات اضافی با بازی کردن با شخصیت ها و تیم های مشخص و استفاده از قدرت های خاص بدست آورید.

  طی پیشرفت و ارتقا در بازی، قابلیت ها شخصیت های جدید به دست می آورید.

   01-Transformers-Battle-Tactics-game-play-710x399

  نکات مثبت

  • در کل این بازی مخلوطی از نکات مثبت و سرگرم کننده و البته وقت تلف کننده است! هر مسابقه در بازی معمولا بیش از ۵ دقیقه طول نمیکشد ولی در عوض ارتقا در بازی و لیگ ها بخوبی کار شده اند.
  • بازی دارای همه ی شخصیت های محبوب از دو گروه معروف در Transformers است و شما براحتی می توانید آنها را در یک تیم جا دهید و بازی کنید.
  • بازی دارای محدودیت های بجا و امتیازات اضافی و رایگان است و در توازن خوبی قرار گرفته.
  • گیم پلی بازی و مکانیک های آن و منو ها و… خیلی پیچیده نیستند و به راحتی در دسترس هستند.
  • هیچ سرویس از گوگل چلی برای بازی موجود نیست! ولی اگر قصد تعویض دستگاه و موبایل خود را داشتید، می توانید بازی را بصورت Cloud ذخیره کنید.
  • و در ـخر نیز، بازی میلیون ها دانلود داشته و هزاران لیگ و بازیباز دارند از این بازی لذت می برند و این یعنی بازی کردن این بازی برای شما سخت نخواهد بود…!

   04-Transformers-Battle-Tactics-the-bad-710x399

  نکات منفی

   

  • بخش تک نفره ی کوتاه و تمرینی وجود دارد و بعد شما میان گرگها رها می شوید! اگر محتوای تک نفره و تمرینی بیشتر بود، مطمئنا رضایت بیشتری از بازی می دیدیم.
  • بازی بعتد از مدتی تکراری می شود. مخصوصا وقتی تمام شخصیت ها و قدرت ها را آزاد کرده باشید.

   03-Transformers-Battle-Tactics-the-good-710x399

  در نهایت

  با یک بازی سرگرم کننده و لذت بخش روبرو هستیم. مشکلاتی اندکی نیز هستند که براحتی میتوان نادیده گرفت. این بازی رایگان است و حجمی کمتر از ۵۰ مگابایت دارد. پس با نصب و بازی کردن آن، چیزی را از دست نمی دهید.

  (۷)(۰)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.