• جادوگری در پیکسل ها | نقد و بررسی The Witcher Battle Arena

  The-Witcher-Battle-Arena-1

  بیاییم فرض کنیم که شاهکاری مانند Witcher 3 روزی بر روی سیستم عامل هایی مانند Android و iOS منتشر شود. آن روز را باید جشن گرفت. حال بیایید به واقعیت نگاهی بیاندازیم:استدیو CD Project چیزی را با عنوان The Witcher Battle Arena عرضه کرده که واقعا شما را از حال و هوای جشن خارج می کند. این شما و این هم The Witcher Battle Arena.

  Developer: CD Projekt
  Genre: Multiplayer, RPG, MOBA
  Platform: iOS, Android

  witcher-battle-ios-01

  البته این بازی آنقدر هم بد نیست. فقط می توان گفت به منزله یک یادآوری است که انتظارات خود را بالا نبرید. این بازی بیشتر شبیه نسخه Solstice Arena می باشد و کمتر شبیه نسخه Vainglory سری The Witcher است. سازندگان بازی انگار یادشان رفته که برای دستگاه های اسمارت فون بازی می سازند و منظورم فقط در بخش کنترل ها نیست. بلکه در کل حال و هوای بازی عجیب به نظر می رسد. همه چیز نسبت به آنچه که انتظار داشتید ساده تر و کوچک تر است.

  The_Witcher_Battle_Arena_Letho_Quen_logo

  در دو نقشه موجود پیشنهادی بازی بخش مولتی پلیر جزییات زیادی به چشم نمی خورد. مبارزه ها همگی سه نفر به سه نفر انجام می شوند و زمان زیادی برای یادگیری کار هایی که می توانید انجام دهید صرف نخواهد شد. شما به طور مستقیم نمی توانید با هم تیمی های خود به گفت و گو بپردازید و برای این تعدادی پیش گفت و گو وجود دارند. نکته خوبی که در این زمینه وجود دارد این است که تعداد زیادی استراتژی وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید. در کل هر مبارزه حداکثر حدودا ده دقیقه طول می کشد. اگر دو طرف خیلی رقابتی باشند.

  screen640x640__3_

  در کل ۹ شخصیت در بازی وجود دارند که به سه دسته مختلف جنگجویان، جادوگران و کمانداران تقسیم می شوند. بنا بر نام دسته ای که در آن قرار دارند می توانید حدس بزنید که هر کدام در چه زمینه ای مهارت دارند. نحوه کنترل تمامی آن ها یکسان است. با فشار دادن انگشت خود بر صفحه شروع به حرکت می کنید و با زدن انگشت خود بر روی دشمنان مبارزه را آغاز می کنید. برای استفاده از توانایی های مخصوص هر شخصیت بر سمت چپ صفحه نمایش تعدادی دکمه وجود دارند. بعضی از آن فنون به راحتی باز می شوند و برخی دیگر نیازمند کمی تلاش بیشتر هستند. فنون دیگری هم وجود دارند که باید با انگشتان خود آنها را در وسط صفحه نمایش پیاده کنید.

  screen640x640__2_

  علاوه بر سیستم اپگیرد بازی، شما می توانید وسایل مختلف را برای تیم خود خریداری کنید. معمولا زمانیکه شما در مبارزه می میرید یا به کمپ اصلی بر میگردید, اجازه این کار به شما داده می شود. چون قبل از خرید وسایل به شما توصیه یا نصیحتی در مورد آن ها داده نمی شود و زمان شما هم به خاطر زمان مبارزه محدود است نمی توانید زیاد وسایل را با هم مقایسه کنید و بهترین آنان را انتخاب کنید.این ممکن است یکی از عوامل اصلی ای باشد که به خاطرش به تازه کاران مقداری بد بگذرد.

  screen640x640__4_

  شما همچنین می توانید وسایل اموات را که معمولا بر زمین حیف و میل می شوند استفاده کنید که اسراف نشود و خدا را هم خوش بیاید. شاید که رستگار شوید. همچنین می توانید شخصیت های مختلف دیگر را به دو صورت مختلف خریداری کنید. با بدست آوردن پول درون بازی یا با از دست دادن پول در خارج بازی!البته در مورد دوم پول شما بصورت سکه های عهد چکش نیست و در غالب دلار پرواز می کند. همچنین برای کسانی که به قیافه و لباس قهرمان خود توجه می کنند که در واقع بیش از صد در صد مردم هستند انواع و اقسام سلاح ها، لباس ها، زره ها و شخصیت ها مهیا شده است. در واقع سازندگان بازی به حرف خود درباره این که در بازی همه چیز قابل دستیابی است عمل کرده اند.

  The-Witcher-Battle-Arena-MOBA-for-Android-Closed-Beta-Announced-455937-4

  در برخی از انتقاداتی که از عنوان Battle Arena شده بود مشاهده می شد که عده ای گرافیک بازی را سطح پایین در نظر گرفته اند. به نظر من آنان بازی را با عنوان the witcher 3 مقایسه کرده اند که اینکار بسیار اشتباه می باشد. بازی the witcher 3 با بهره گیری از آزادی عملی که طراحان در نسل هشتم در اختیار دارند بر روی کنسول ها توانسته اند به مهمانی گرافیکی دست پیدا کنند. در Battle Arena گرافیکی قابل قبول به چشم میخورد که در آن طراحی شخصیت ها به خوبی و پر جزییات طراحی شده است. باید گفت که در بحبوحه جنگ شما زیاد توجه ای به زیبایی محیط نخواهید کرد. حال چه خوب باشد چه بد.

  The-Witcher-Battle-Arena-MOBA-for-Android-Closed-Beta-Announced-455937-3

  تنها مشکلی که من با The Witcher Battle Arena داشتم, جدا از برخی مشکلات, ثبات تصویر آن بود که به نظر می آید که استودیو CD Project روی این بازی آنطوری که باید و شاید وقت نگذاشته و بیشتر افراد تیم خود را بر بازی اصلی نسخه کنسولی متمرکز کرده و تعداد انگشت شماری را بر این پروژه گماشته است.البته این ایراد بزرگی نیست ولی وقتی این بازی را با همتایان خود مقایسه کنیم می بینیم که حداقل یه تعداد بیشتری شخصیت، نقشه و مود های بازی نیاز دارد.
  ولی باز هم جذاب است که بار دیگر کنترل Geralt of Rivia را در دست بگیریم و به دشمنان حمله کنیم. در اینصورت این بازی تجربه آنلاین خوبی از سری Witcher بر روی اسمارتفون ها می باشد.

  2632642-trailer_witcherbattlearena_gameplay_20140821

  نمرات:

  گرافیک: ۷٫۵
  گیم پلی: ۸
  صداگذاری: ۸٫۵
  جذابیت: ۷

  نمره کل: ۷٫۵

  نکات مثبت: کنترل آسان، مبارزات سریع و نقشه های کوچک، همه چیز قابل دستیابی است، خوراک تازه کاران
  نکات منفی: آسانی زیاد برای کهنه کاران، فعلا دو نقشه کوچک و ۹ شخصیت وجود دارند.

  (۴)(۳)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.