• همراه با چاشنی ترس | نقد و بررسی Lost Within

  1425939238-lost-within

  بازی های ترسناک چه ربطی به تیمارستان ها دارند؟
  این سوال بسیار مناسبی بود که در هفته گذشته وقتی که داشتم lost within را بازی می کردم از خودم پرسیدم. این بازی اولین عنوان Amazon game studios می باشد که به غیر از iOS برای سیستم عامل اندروید نیز منتشر شد. فکر کنم معجون دکتر های دیوانه، آزمایش های خفن و ترسناک و ترس بی قید و بند هرگز کهنه (جدا از خز شدن) نمی شود!
  دلیلش هرچه می خواهد باشد،الان بیشتر از یک دهه است که تیمارستان ها ما را به خوبی ترسانده و نقش خود را به درستی ایفا کرده اند. بازی lost within تلاش سرسختانه Amazon studios برای القای اتمسفر رازآلود و تجربه به زور زنده ماندن به هر نحو بر روی اسمارتفون ها می باشد. که اگر تمامی جوانب را در نظر بگیریم، کار خود را خوب انجام داده است.

  Publisher: Amazon Game Studios
  Genre: Action, Hardcore
  Platform: iOS, Android

  screenshot-900x506-lostwithin-07

  شما در نقش یک افسر پلیس وارد بازی خواهید شد, و علت آن گزارش حوادثی در یک تیمارستان متروکه و تاریک ( مثل همیشه) به نام تیمارستان Weatherby (وتربی) میباشد.این آسایشگاه به خاطر برخی از افسانه هایش معروف است به “”the madhouse Madman که نام آن هم برازنده مقدار ترسناک بودن آن می باشد.
  نوشتن نقد بازی ای که به مقدار زیادی به داستان خود وابسته است همانند این بازی بدون اسپویلر(لو دادن اطلاعات داستان بیش از حد مجاز) کمی دشوار است. مخصوصا که همین اسپویلر ها هستند که ارزش بازی کردن این عنوان را بالا می برند. پس این را از الان بدانید که هرچیزی که از این جا به بعد درباره ی داستان بازی نوشته شود بدور از چپتر های بازی نیست. پس برخی اسپویلر های کوچک در راه اند.

  Lost-Within-4

  سالیانی پیش از سر زدن شما، در این آسایشگاه آزمایش های تاریک و وحشتناکی توسط، دکتر روانی قصه ما،دکترprimrose بر روی بیماران انجام می شد. نتیجه این آزمایش ها هنوز هم که هنوزه در راهرو های وتربی پرسه می زنند. با ادامه دادن داستان به تدریج می توانید در کمد ها از دست آنان قایم شده، حواسشان را پرت کنید، بیهوششان کنید و در کل از سر راهشان کنار بروید, چرا که با آن دست های بزرگ نمی خواهند شما را بغل کنند!
  هرچقدر هم که فرار از دست دشمنان هیجان انگیز باشد، بازی lost within بیشتر بازی ای داستانی روایی است که در آن کامل کردن داستان اولویت دارد. شما برگه ها و نقشه های مختلفی را پیدا می کنید که مربوط به گذشته می باشند، با ورود به برخی اتاق های مشخص فلش بک هایی را فعال می کنید که در آن ها حوادث گذشته را مشاهده می کنید و مدام صدای گفت و گوی برخی افراد را می شنوید که داستان را همراهی میکنند.

  screenshot-900x506-lostWithin-04

  پس با دریافت این بازی در واقع پکیج کاملی از وحشت درون یک تیمارستان را بدست آورده اید که Amazon studios و ناشر بازی Human head برای شما در نظر گرفته اند.
  گرافیک بازی هوش را از سر شما می پراند. در یک کلام بازی قابلیت رقابت با تعداد زیادی از عناوین کامپیوتری را داراست. نورپردازی بازی فوق العاده است و طراحی ظاهری و فنی دشمنان بسیار با ظرافت کار شده و فیزیک آن ها بسیار مناسب و ترسناک می باشد.

  lostwithin1

  جدا از نکات مثبتی که در بالا به آن ها اشاره کردم، بازی lost within بی نقص هم نیست. بلکه تعدادی مشکل کوچک در آن یافت می شود. بازی بسیار خطی است و کار زیادی در محیط بازی نمی توانید انجام دهید. همچنین بازی از شدت سختی پایین رنج می برد. در برخی از مواقع به خوبی نمی توانید از در ها عبور کنید.این ایراد مهمی نیست ولی عجیب است. در برخی مواقع وقتی دارید از در عبور می کنید بازی شما را در مقابل طرف بسته در قرار می دهد. پیدا کردن وسایل گم شده و اضافی مانند برگه ها، کلید ها و نقشه ها بسیار آسان است و همه ی آن ها در محیط بازی بصورت پر رنگ رها شده اند و به شما چشمک می زنند. مکانیزم گیم پلی بازی تقریبا بی ایراد است و به جز چند ایراد کوچک مشکلی ندارد. برای بهتر بودن تجربه خود از بازی از هدفون استفاده کنید. زیرا در این بازی صداهای ریز مکالمه افراد در پس زمینه شنیده می شود که بسیار جذاب هست و همچنین کیفیت صدا گزاری بازی بسیارقوی است.
  در بسیاری از جهات، بازی lost within توانسته موفق حاضر شود و Amazon studios بازی ترسناکی را ساخته که در عین تکراری بودن سوژه حرفی برای گفتن داشته باشد. پس اگر به دنبال یک داستان پردازی خوب با چاشنی ترس هستید,از خود پذیرایی کنید.

  prey-developer-working-on-survival-horror-game-los_j5az.1920

  نمرات:

  گرافیک:۹٫۵
  گیم پلی:۸٫۵
  جذابیت:۹
  صداگذاری:۹

  نمره کل:۹

  نکات مثبت: اتمسفر و فضای عالی، گرافیک ورای تصور برای یک بازی اسمارت فونی، داستان قوی، صداگذاری لذت بخش،از هدفون استفاده کنید.

  نکات منفی: روند خطی، برخی ایراد های کوچک هدایتی (قضیه درها!)

  (۸)(۳)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.