• یک پیروزی تقریبا بی نقص! | نقد و بررسی Mortal Kombat X

  mortal-kombat-x-tera-personagens-exclusivos-para-cada-videogame-003-mortal-kombat-x-vs-street-fighter-v-vs-tekken-7-fight-you-vote

  اساسا یک سری بازی در جهان ما،این کره ی خاکی، وجود دارد که حتی انسان های پشت کوه که از پوست موز هم فرار می کنند آن ها را می شناسند! بازی هایی مانند: Guitar Hero, Pokemon , GTA , Counter Attack مثال بارزی بر این قضیه هستند.و سری بازی های Mortal Kombat می توانند شروع مناسبی برای اینگونه بازی های ماندگار باشند.لازم نیست گیمر باشید تا از عناوین فوق مطلع شوید. زیرا آن ها در فیلم ها،سایت ها و بسیاری از جر و بحث های کودکان طی سالهای متمادی خود را نشان داده اند. بازی Mortal Kombat نیز نقش بسیاری را در شکل گیری صنعت video game داشته است و برای اولین بار در اسمارتفون ها،انتشار نسخه ی جدید و رسمی بازی را قبل از انتشار نسخه کنسولی آن مشاهده می کنیم.

  Publisher: Warner Bros. Interactive Entertainment
  Developers: NetherRealm Studios
  Genre: Card battler, Fighting
  Platform: Android, iOS, Windows, PS3, PS4, X360, XOne
  Release date: May 4, 2015

  Mortal-Kombat-X-iphone

  فرنچایز Mortal Kombat به دلایل محکمی بیست و سه سال است که سر پا مانده: زیرا توانسته به طور دائم برای هوادارانش بازی های مبارزه ای عالی را فراهم آورد و بر لبه ی گیم پلی خشونت آمیز و مبارزه ای, جوری راه برود که از هیچ طرف نیافتد(آرایه تشخیص و استعاره همینجوری موج میزنه!). در تبدیل بازی به نسخه اسمارتفونی، استدیو NeatherRealm به طرز هوشمندانه ای این لبه ها را نازک کرده است , نه در قسمت خشونت بازی، بلکه در قسمت گیم پلی آن!
  تمام مبارزه ها حالا با لمس انگشت ها انجام می شود: برای مشت زدن باید به صفحه ضربه بزنید، با ضربات پشت سر هم به مشت های چندتایی می رسید، با لمس دو انگشت با هم ضربه ها را دفع(بلاک) می کنید و اگر هر از چندگاهی انگشت خود را بر صفحه بکشید می توانید ضربه های قدرتی QuickTime را بر حریف خود وارد کنید.

  MortalKombatX

  خب, همش همین بود. دیگر خبری از حمله های زنجیره ای و ضربات پشت سر هم که نماد این بازی بوده اند نیست. با این که فاتالیتی ها در بازی حضور دارند تعدادشان بسیار کم است. در واقع بیشتر آن ها جایزه‌ای برای نابود کردن باس های بازی می باشند. باس فایت ها در بین دو جین از حریفانی که کمتر چالش برانگیز هستند، پیدا می شوند. فاتالیتی ها بر خلاف گذشته با یک نشان ساده فعال می شوند. در قدیم رسم بر این بود که باید حافظه خوبی میداشتید تا یکسری ضربدر-مربع هایی را حفظ می کردید تا فاتالیتی ها را در زمان مناسب اجرا نمایید, ولی در نسخه جدید بازی این احساس استاد بودن را زمانی که یک فاتالیتی را درست از آب در می آورید از دست خواهید داد.با اینکه انجام فاتالیتی ها راحت تر شده ولی از خون ریزیها و خشونت آن ها کاسته نشده و هنوز حمام خون پابرجاست.

  2843259-mkxmobile_scorpionsubzero

  کهنه کار های عنوان فوق ممکن است که این تغییر ها زیاد به مزاقشان خوش نیاید ولی طرفداران بازی هایی مانند Injustice gods among us و WWE Imortals بسیار سریع با بازی ارتباط برقرار می کنند که انگار سالیان سال است که این بازی را انجام می دهند. مانند دو بازی ذکر شده، بازی Mortal Kombat می داند که چه می خواهد و آن را بدون نقص انجام می دهد. اگر من از وجود نسخه کاملتر بازی بر کنسول ها خبر نداشتم به احتمال بسیار زیاد با نسخه اسمارتفونی این بازی کاملا راضی میشدم.
  گیم پلی در زمانی که شخصیت های بازی در حال فرستادن مشت، لگد و اسید به سمت هم هستند و می خواهند تا یکدیگر را لت و پار کنند بسیار روان و جذاب است. هر مبارز قابلیت های مخصوص به خود را داراست و نباید حرکات مخصوص آن ها را هم از یاد برد که با ترکیب آن ها با هم, حرارت بازی افزایش می یابد. همچنین ناگفته نماند که آزاد کردن شخصیت ها و مبارزان دیگر بسیار راحت است که جای تقدیر دارد. برای مثال من با یک روز بازی کردن به قدر کافی پول داشتم که توانستم تیم دوم را همراه با یکسری مبارز و دوغ و نوشابه(!) آزاد کنم.

  Mortal-Kombat-X-character-cards

  بازی Mortal Kombat یک برنامه آزاد(Free) برای بازی کردن بدون خریداری با وجه نقد است که بر پایه یک سیستم انرژی بنا شده است. یعنی انرژی مبارزان فاکتور مهمی برای ادامه دادن بازی می باشد. خوبی عنوان فوق این است که اگر شما دو تیم سه نفره را داشته باشید با تمام شدن انرژی تیم اول می توانید به تیم دوم سوئیچ کرده و بازی را ادامه دهید. شما می توانید که انرژی کل تیم را با پرداخت ۹ روح (واحد پول بازی) پر کنید یا می توانید همه ی روح هایتان را بر سر آزاد کردن یک مبارز جدید خرج کنید یا می توانید از این به بعد روح هایتان را به بانک بگذارید و سودش را بگیرید!
  شما با خرج روح های اولیه رایگان می توانید چند ساعت پشت سر هم بازی کنید تا ببینید که آیا این بازی به درد زندگی بلند مدت میخورد یا نه؟! اگر جواب شما مثبت بود پس باید مقداری پول بر سر این بازی خرج کنید.

  mkxfatality

  باید بگوییم با اینکه Mortal Kombat X حس و حالی متفاوت را نسبت به عناوین اصلی دیگر خود دارد،ولی توانسته تا سر خود را بالا بگیرد و به جنگ بهترین عناوین مبارزه ای موجود در پلتفرم اسمارتفونها برود و همانطور که قبلتر اشاره کردیم, یک پیروزی تقریبا بی نقص را برای گیمر ها در گوشی ها به ارمغان آورده است!
  نمرات:

  گرافیک:۸
  گیم پلی:۸٫۵
  صداگذاری:۸
  جذابیت:۷٫۶

  نمره نهایی:۸

  نکات مثبت: یک بازی مبارزه ای محکم و قوی برای گوشی ها، جلوه بصری روان و مناسب، سیستم پولی مناسب
  نکات منفی: کمبود چالش و پیچیدگی کم، فاتالیتی ها

  (۸۸)(۸)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.
 1. نقد نسبتا خوبی بود ولی به نظر من میتونست خیلی بیشتر و بهتر باشه لایک

  (۱۰)(۰)
  • مرسی دوست عزیز راستش به خاطر اینکه وقت در این موقع سال بسیار کمه متاسفانه بررسی این بازی رو تا حد ممکن خلاصه ولی گویا نوشتیم(یا نوشتم!).

   (۲)(۳)
 2. باعرض سلام وخسته نباشید خدمت آقا مهراب گل.نقد خوبی بود برای یک بازی متوسط!
  کاش بازی میتونست المانهای نسخه کنسولی رو حداقل بیشتر حفظ کنه!سوالی که اینجا همیشه واسم پیش میاد اینکه چرا بازیهای اندرویدی روانقد سعی در دگرگون کردنش دارن و اینکه حداقل شباهتهارو چه از نظر داستان و چه از نظر گیم پلی بایدبا نسخه اصلی داشته باشه(در رابطه با گرافیک نمیشه زیاد خورده گرفت!) هرچند بنظر من رو گرافیک بیشتر از دوتای دیگه کارشده!
  در کل من بعد از شنیدن نسخه اندرویدی بازی بسیار خوشحال شدم از اینکه بله بالاخره یه بازی درست حسابی واسه بازی هست!کاش میشد بجای ضربات بیخود و پشت سر هم روی صفحه بینوای گوشی مثل نسخه کنسولی برای هرکدوم تعریف مشخصی باشه!!کاش بجای بدست آوردن پولهای بی هدف که اصلا بازیکن رو ترغیب به ادامه بازی نمیکنه داستان بهتری وجود داشت!در آخر باید بازهم سپاسگذاری کنم از وقتیکه گذاشتین بابت نقدواینکه این بازی هیچ شباهتی به مورتال کمبت که من میشناختم نداشت!

  (۵)(۱)
  • نظر من هم مثل شماست و گیم پلی بازی نسبت به عناوین اصلی خیلی خام و کلا شبیه به سری اصلی نبوده ولی کلا پایه بازی های مبارزه ای اندروید را بر پایه بازی هایی مانند injustice نوشته اند و در همون جهت حرکتش دادند که به نظر ما و شما زیاد جالب نیست.

   (۳)(۲)
 3. بسیار ممنون

  ولی ای کاش سیستم گیم پلی بازی لمسی نبود ..چون باعث میشه هیچ فرقی با کشتی کج و خدایان در میان ما نداشته باشه

  گرافیک بازی هم چندان دلچسب نیست و محیطهای خسته کننده ای که خیلی کم عوض میشند (کاش گرافیکش مثل کشتی کج بود که فوق العاده جذاب و زیباست )
  نبود چند تا از شخصیت های جذاب سری مورتال کومبات

  در کل تنها چیزی که منو ترغیب می کنه بازی رو انجام بدم ..انجام حرکات xrey هست که خیلی جالب هستند
  و فکر کنم همین مشخصه بازی ..بازی رو از دو رقیب دیگه اش متمایز و بهتر می کنه

  نمره من ۷

  (۶)(۱)
  • گرافیک بازی تقریبا خوب است ولی همانطور که میدونید این یه بازی متوسط بوده و نباید زیاد ازش انتظار داشت......حرکات xrey باحال بودند در کل...چونکه سری بازی طرفدار زیاد داره مجبور بودیم برای حفظ ابرو (!) یکم نمره رو بالا بدیم!

   (۶)(۰)
 4. یه چیزه دیگه
  اگر هر از چندگاهی انگشت خود را بر صفحه بکشید می توانید ضربه های قدرتی QuickTime را بر حریف خود وارد کنید.

  متاسفانه این امکان در این بازی وجود نداره و باعث شده تکراری شدن بازی بیشتر بشه
  نمیدونم چرا این موضوع رو ذکر کردید

  (۵)(۱)
  • حرف شما درسته ولی من چون نسخه ios این بازی رو نقد کردم احتمال میدم که در نسخه اندرویدی این حرکات رو حذفیدند!

   (۲)(۱)
   • واقعا ؟
    اگه اینجوری باشه خیلی کار احمقانه ای کردند
    امیدوارم در نسخه های جدید هم این حرکات و هم شخصیت های معروفش بهش اضافه بشند

    (۲)(۱)
 5. درود محراب جان،
  بسیاری ازموارد رو دوستان اشاره کردن و بنده قصد تکرار ندارم. شخصا ، با توجه به سابقه NetherRealm و حضورش در عناوین Fighting انتظار عملکرد قوی تر و گسترده تری داشتم.(به خصوص از اونجایی که نام MK اومده وسط) البته تا اونجایی که بنده اطلاع دارم ، بخشی از این استدیو روی نسخه موبایل کار کردن.(نه کل تیم) بنابراین منطقی هست که با نسخه اصلی تفاوت هایی داشته باشه. مورد دیگر اینکه چند تا از نقد های ضعیف بد جوری به متای بازی ضربه زده. برای مثال نقد های سایت های ۳DJuegos ، atomix ، SpazioGames ، Multiplayer.it واقعا ارزش ثبت شدن نداشتن. علاوه بر این که هیچکدوم انگلیسی زبان نیستن، نمره های ضعیفی هم دادن که بین ۶-۵ بوده!! Apple'N'Apps هم که کلا هیچی! اصلا ارزش مطرح کردن هم نداره! باز متناسب تر از همه به نظر من Gamezebo و TouchArcade نقد کردن.

  (۴)(۱)
 6. با سلام این بازی رو میشه با دسته انجام داد یا نه ممنون میشم جواب بدید

  (۱)(۱)
  • بستگی به دسته داره...
   فکر کنم برای دسته های وای فای اگه نرم افزار sixaxis controller رو بگیرید جواب میده ولی در مورد دسته های دیگر خبری ندارم!

   (۰)(۰)
 7. Pingback: دانلود بازی مورتال کمبت ایکس MORTAL KOMBAT X v1.5.0 اندروید – همراه دیتا + مود + تریلر | rss

 8. Pingback: دانلود بازی مورتال کمبت ایکس MORTAL KOMBAT X v1.5.0 اندروید – همراه دیتا + مود + تریلر | کافی نت دهکده آنلاین