• تلاش کنید و بمیرید! | نقد و بررسی Dumb Ways to Die 2

  dumb_ways_to_die2_3

  این بازی مراحل مختلفی دارد که هر مرحله شما را به چالش های جذاب و سرگرم کننده ای خواهد کشید. شکل گیری این بازی  بر اساس یک ویدیو اینترنتی می باشد و پت بارون با کمک جولیان فراست این انیمیشن را ساخته اند. این انیمیشن کوتاه، در عرض چند دقیقه در تاریخ ۱۴ نوامبر ۲۰۱۴ بر روی شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب فیسبوک و…قرار گرفت و در این انیمیشن کارکتر های با مزه ای مشاهده می شدند که خودشان را می کشند البته به شکلی احماقنه! این انیمیشن کوتاه ۲٫۵ ملیون بار در ۲۴ ساعت و ۴٫۷ ملیون بار در ۷۲ ساعت و در فاصله دو هفته ای نیز به آمار ۳۰ ملیون رسید و حالا این ویدیو ۱۰۰ ملیون بار مشاهده شده است . ولی ساخته شدن بازی از روی این انیمیشن به آنجا بر می گردد که ۳ کارکتر در این انمیشن به وسیله قطار و مترو جان خود را از دست می دهند. به همین دلیل، Metro Trains Melbourne در ماه می سال ۲۰۱۳ یک بازی از روی این انیمیشن ساخت و این بازی را برای دو سیستم عامل Android,iOS منتشر کرد. در این بازی شما با همان حوادث انیمیشن رو به رو می شوید و باید کاری کنید کاراکتر ها از این حوادث جان سالم به در ببرند.

  Publisher: Metro Trains Melbourne Pty Ltd
  Developer: Julian Frost & Samuel Baird
  Genre: Casual
  Platform: iOS, Android
  Release date: WW September 17, 2013

  درست است که در انیمیشن کاری از دست شما بر نمی آمد، ولی حالا باید به کارکتر ها کمک کنید که زنده بمانند. شما در هر سری بازی فقط می توانید ۳ بار بمیرید یعنی بعد مرگ ۳ کارکتر شما باخته اید و رکورد شما محاسبه می شود. این بازی در نگاه اول ساده و شاید بچگانه به نظر برسد، ولی نهایت هیجان را دارد و باید بگوییم این عنوان بسیار اعتیاد آور است. شاید در نگاه اول به خاطر طراحی فلت بچگانه به نظر برسد زیرا در این بازی از رنگ ها و طرح های فلت استفاده شده است. در مورد چالش های DWTD 2 باید بگوییم در اوایل خیلی کند پیش خواهد رفت اما هرچه بیشتر جلو بروید بازی سخت تر و سخت تر می شود و سرعت بازی تند تر و تند تر خواهد شد. یعنی شما برای نجات دادن یک کارکتر زمان کمتری خواهید داشت. توجه داشته باشید که اگر به دنبال بازی ای هستید که سرگرم کننده باشد و جذابیت خاصی داشته باشد Dumb Ways to Die 2 بهترین گزینه برای شما است

  Dumb-Ways-to-Die-23
  لازم به ذکر است انیمیشنی در خود بازی نیز وجود دارد که می توانید بعد از افزایش لول خود آن را تماشا کنید و نحوه مردن تمامی کاراکتر ها را مشاهده کنید. این بازی هم  مثل آن انیمیشن طرفداران زیادی پیدا کرده است و به همین دلیل سازندگان این بازی دست به ساخت نسخه دوم این بازی زدند.

  بر خلاف نسخه اول بازی که در یک ایستگاه قطار بودید، نسخه دوم به شما حق انتخاب می دهد. در نسخه دوم بازی شما مقابل خود نقشه ای داردید که می توانید به هر کجای این نقشه آزادانه بروید. به جز شهر بازی! برای ورود به شهر بازی نیاز به تیکت دارید. تیکت را با بازی کردن در ساحل و ورزشگاه می توانید به دست آورید در ضمن باید بگوییم تردد شما در نقشه  توسط قطاری صورت می گیرد. همانطور که گفتیم، این بازی را ملبورن ساخته است شما قبل از رفتن به هر کجا با قطار و مترو چالش هایی خواهید داشت که البته اگر  هم در این چالش ها موفق نشدید، مهم نیست. این چالش ها فقط امتیاز شما را افزایش می دهد در طول بازی نیز چالش های مختلفی وجود دارد به عنوان مثال در ورزشگاه می توانید پرش از مانع کنید و پرتاب وزنه. البته در انتخاب چالش شما چالش را انتخاب نخواهید کرد و خود بازی است که برای شما چالش در نظر میگیرد.

  2

  چیزی که زیبایی خاصی به این بازی داده است طراحی فلت این بازی است این طراحی باعث شده از کارکتر ها با مزه تر شوند و خشونت مرگ آن ها کمتر به چشم بیاید. طراحی فلت طراحی است که در آن رنگ های روشن و شادی به کار رود که نزدیک به هم هستند. برای مثال رنگ بدن کارکتر بالا رنگ پاهای آن نزدیک به سر و صورت آن است ولی کمی گرم تر. وقتی این رنگ ها در کنار یکدیگر قرار بگیرد، طرحی زیبا ایجاد می کند که به آن فلت می گویند.

  در کل این بازی بازی کاملی در سبک خودش است در ضمن این بازی در کنار خشونت بسیار بسیار کم آموزنده نیز هست مثلا افرادی در مترو .هستند که در حال صحبت با تلفن بی توجه به حرکت قطالر هستند شما می توانید به آنها کمک کنید و این خطرات این کار را نشان می دهد.

  Dumb-Ways-to-Die-2-Android-Game-Review-Screenshot-31
  screen480x480

  البته در کل در DWTD 2 مرگ های احمقانه ای وجود دارد که شاید گاهی وقت ها پیش خودتان به کارکتر ها بگویید آخه این چه کاریه! در هر صورت هر چقدر هم تلاش کنید، باید بمیرید و مرگ حق است! ولی با این حال، تلاش برای زنده ماندن در این بازی بسیار سرگرم کننده است. هر یک از مراحل این بازی در منظقه مختلفی انجام می شود و این باعث می شود تا شما از بازی خسته نشوید و اگر هم به منطقه ای تکراری برسید، باز هم بازی شما بدون تغییر نبوده و بازی شما سخت تر شده است. من این بازی را به آنهایی که سرعت عمل بالایی دارند پیشنهاد می کنم برگ برنده شما در این بازی خارق العاده سرعت عمل شماست همچنین اگر سرعت عمل پایینی دارید با چند بار بازی کردن این بازی می توانید سرعت عمل خود را افزایش دهید. امید وارم از این بازی لذت ببرید در ادامه می توانید بازی را دانلود کنید

  نمرات:

  گرافیک:۷
  گیم پلی:۷
  صداگذاری:۸
  جذابیت:۸

  نمره نهایی:۷٫۵
  نکات مثبت: مینی گیم های خاص آی او اس، واکنش سریع بازی در مراحل.

  نکات منفی: نداشتن بورد امتیاز گیم سنتر و پلی گیم، مینی گیم ها به مرور زمان خسته کننده خواهند شد.

  (۱۱)(۰)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.
 1. سلام
  ممنون
  بازی چندان خوبی نبود ..تکراری می شد بعده چند روز بازی کردن

  اگه میشه نقد بازی مورتال کومبات رو هم بذارید گرچه از نظر من ارزش نقد کردن رو هم نداره

  (۱)(۰)
 2. درود پویا جان. از حضورت در نگارش نقد سپاس گزارم و امید وارم این روند ادامه داشته باشه به عنوان اولین نقد بسیار خوب بود و به جزئیات خوبی اشاره شده . فقط چند مورد جزئی باید ویرایش بشه که اونم یاد آوری خواهم کرد.;)
  انشالله عناوین بزرگ تر 😀

  (2)(0)