• ًQualcomm: به زودی اسمارتفون های بیشتری با صفحه نمایش ۲K عرضه خواهند شد

  1922216107

  ساعاتی پیش شرکت کوالکوم در طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که به زودی اسمارتفون های بیشتری با صفحه نمایش های ۲K عرضه خواهند شد.

  در این کنفرانس یکی از اعضای تیم مارکتینگ کمپانی فوق اظهار داشتند که در سال جاری گوشی هایی که از این نوع صفحه نمایش استفاده میکنند به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت ایشان خاطر نشان کردند که کشور چین و حوزه شرقی آسیا علاقه شدیدی به استفاده از این فناوری دارند.

  همان طور که میدانید LG G3 اولین اسمارتفون ساخته شده با این فناوری بود و سپس شرکت سامسونگ در فبلت قدرتمند خود یعنی Galaxy Note 4 نیز از این نوع صفحه نمایش استفاده کرد.

  البته آقای McDonaugh به صورت غیر مستقیم اشاره کردند که این فناوری در حال حاضر در انحصار پرچمداران کمپانی های مختلف خواهد بود.

  در سال ۲۰۱۴ صفحه نمایش های ۲K عرضه شد ولی به جز LG G3 هیچ اسمارتفون دیگری از شرکت های معتبری مانند HTC یا Sony خواهان این فناوری نبودند زیرا با نتایج بدست آمده از عملکرد سخت افزاری پایین G3 که حتی از نسل قبلی خود نیز پایین تر بود بسیاری در استفاده از آن به شک و تردید افتادند.

  ولی در حال حاضر و با وجود چیپ های قدرتمندی نظیر Snapdragon 615 ” Snapdragon 810 و پردازنده های قدرتمند ۸ هسته ای از سوی MediaTek دست کمپانی های معروف برای از استفاده از این نوع صفحه نمایش ها بازتر شده است.

  در این کنفرانس در مورد صفحه نمایش های ۴K نیز بحثی به میان آمد که آقای McDonaugh اعلام کردند که صحبت در مورد فناوری ۴K آن هم برای استفاده در اسمارتفون ها زود است البته صفحه نمایش های ۴K شاید در سال ۲۰۱۶ در تبلت ها مورد استفاده قرار بگیرند ولی در رابطه با اسمارتفون ها نیاز به بررسی های بیشتر و طبیعتا زمان بیشتری است.

  ایشان خاطر نشان کردند صفحه نمایش های ۴K برای استفاده در اسمارتفون ها آنچنان کاربردی نخواهد بود زیرا صفحه یک گوشی اصولا از ۵٫۷ اینچ فراتر نمیرود و استفاده از چنین رزولوشنی عملی غیر منطقی در این مورد میباشد.

  (۱)(۰)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.