• ماجراجویی در دنیای درون | نقد و بررسی The inner world

  inner1

  عنوان The inner world یکی از عناوین تحسین شده در سال ۲۰۱۴ بود. عنوانی که برای اولین بار و با مشکلات متعدد برای PC بازان منتشر شد بماند این که بعد ها و با پچ های منتشر شده کمی از مشکلات آن برطرف گردید.ولی سرانجام چندی پیش این بازی برای پلتفرم اسمارتفون ها نیز منتشر شد و توانست حس نسخه اصلی را در بازیبازان القا کند.

  Publisher: Headup Games
  Developer: Studio Fizbin
  Genre: Adventure, point and click
  Plattform:Windows, Android, iOS, Mac OS

  inner3
  داستان بازی در سرزمینی به نام Asposia رخ می دهد. سرزمینی غار گونه که مردمان آن از حزب باد هستند و عموما پوستی روشن دارند و شما در نقش پسری به نام Robert بازی را آغاز خواهید کرد (که در حال شلاق خوردن از رئیس خود میباشد) هم چنین باید بدانید که این سرزمین حاکمی به نام کانروی دارد که مردم را به کار های سخت و مشقت بار اجبار میکند و سرپیچی از قوانین او باعث خشم خدایان و ایجاد باد های سهمگین میشود (به گفته خودش)بله خدایان باد , کسانی که در این سرزمین گناهکار شناخته شوند توسط یک باد به پرواز درآمده و به سنگ تبدیل میشوند , مجسمه های سنگی که همان دوستان گناهکار شما میباشند نیز در سرتاسر محیط بازی به چشم میخورند.
  کانروی نیز به دلیل مقام خود جادو های موجود را به سرقت میبرد که یکی از این وسایل جادویی آویز شخصی به نام لورا می باشد که با کارهای این حاکم بد طینت مقابله و برخورد می کند. و البته شما در نقش رابرت که دست بر قضا میتواند با بینی خود فلوت زنی کند به لورا در این راه کمک خواهید کرد.

  gsmarena_002

  در جهان درونی فرقه ها و حزب هایی وجود دارند که به دنبال حقیقت هستند مسائلی مانند این که کانروی چگونه و چرا به این مقام رسیده و حال به دنبال چیست؟ همین موضوع محیط و اتفاقات بازی را گیج کننده و هدف بازی را تعیین میکنند.باید بدانید که رابرت تا به حال هیچ گونه گناهی مرتکب نشده تا مورد غضب خدایان قرار بگیرد مگر این که بخواهد از رازهایی پرده بردارد و یا با کسانی هم صحبت شود که به مزاج حاکم Asposia خوش نیاید.

  gsmarena_003

  همانند سایر عناوین کلاسیک موجود گیم پلی از همان لمس نقطه به نقطه صفحه پیروی میکند که در برخی سکانس ها به تجربه ای عذاب آور تبدیل میشود ولی باید بدانید که پازل های موجود در بازی یکی از برتری های این عنوان شناخته میشود و شما را به چالش های فراوانی خواهد کشاند زیرا کلید دستیابی به رازهای کانروی و پیدا کردن آویز لورا به حل معما های بازی بستگی دارد حتی برای خرید یک شی از یک تاجر باید معمایی کوتاه را حل کنید(!) تا بتوانید به قیمتی مناسب آن را خریداری کنید. مواردی نظیر این المان خلاقیت را با تجربه ماجراجویی کلاسیک ترکیب کرده است که برای هواداران قدیمی سبک ماجراجویی لذت بخش خواهد بود.بد نیست بدانید که در صحنه ای جالب از بازی و برای رهایی از جنگلی مسموم باید با شخصی به نام Gorf همراه شوید کسی که ۹۴% از بدنش متشکل از سموم کشنده است!!

  gsmarena_004

  محیط بازی در یک کلام بسیار زیبا کار شده است طراحی های منحصربفرد و فانتزی روح تازه ای به بازی دمیده است و کار صداگذاری نیز به نحو احسن انجام شده البته به غیر از لهجه عجیب و غریب مردمان Asposia که همانند مردم کشور آلمان صحبت میکنند!! تعاملات دو شخصیت لورا و رابرت نیز برخلاف گیم پلی خشک(و البته خاص) بازی خوب و قابل قبول است.

  gsmarena_005

  متاسفانه همانند نسخه اصلی بازی , این نسخه در ابتدای عرضه از مشکلات فراوانی رنج میبرد که آپدیت و پچ هایی که برای آن منتشر شد کمی از باگ های بازی را برطرف کرد (کسانی که بازی را تا چند مرحله رفته بودند برای آپدیت جدید باید سیو های خود را پاک کرده و بازی را مجددا راه اندازی میکردند!)

  gsmarena_006

  از دیگر مشکل Inner World ناقص بودن آن است همانند نسخه اصلی این نسخه نیز دارای اتفاقات آبکی و داستانی از هم گسسته بود که باعث گیج شدن بازیباز میشود فرقی نمیکند که شما وارد چه محیطی میشوید باید تمامی اشیا چه مهم باشند چه نباشند را چک کنید ” باید با تمامی اشخاص حاضر درصحنه گفتگویی برای پیدا کردن سرنخ داشته باشید که همین موضوع باعث طولانی تر شدن بازی میشود که در این بین حل کردن پازل میتواند شما را به ادامه بازی سوق دهد.

  gsmarena_007

  بدیهی است که موراد ذکر شده موجب خواهد شد بسیاری از گیمران امروزی از تجربه این عنوان زده شوند ، ولی همچنان وجود المان هایی باعث می شود هواداران قدیمی سبک ماجراجویی به سمت این بازی گرایش داشته باشند.بازی The Inner World یک عنوان کلاسیک و زیبا است که میتواند دوستداران این ژانر را سرگرم کند ولی به دلیل فرصت سوزی های فراوان و پرداخته نشدن به موضوع اصلی بازی به کاربرانی که برای خوشگذرانی آخر هفته بازی میکنند به هیچ وجه توصیه نمیشود.

  gsmarena_001

  چه با TIW ارتباط برقرار کرده باشید و چه نکرده باشید، باید پذیرفت حضور چنین عنوان هایی می تواند تجربه عناوین کلاسیک ماجراجویی را باری دیگر برای هند هلد گیمران زنده کند. Studio Fizbin تمام تلاش و ذوق هنری خود را به کار گرفته و البته در بعضی موارد روی بعضی المان ها و فرمول ها بیش از حد تاکید نموده است. در نهایت ، این تایتل می تواند تجربه ای خاص برای شما به همراه داشته باشد و باز هم تکرار می کنیم که نکات ریز و جزئیات گنجانده شده در آن، ارزش یک بار تجربه کردن را به آن می بخشد.

  نمرات:

  گرافیک:۸٫۲
  گیمپلی:۷٫۸
  صداگذاری و موسیقی:۸
  داستان:۸

  نمره نهایی: ۸

  نکات مثبت: dialogue های قوی ، صدا پیشگی قوی، puzzle های چالش بر انگیر، المان های بصری و هنری چشم نواز ، سیستم راهنمایی مبترکانه، جزئیات محیط تحسین بر انگیز است.
  نکات منفی: وجود یکسری باگ های در عرضه اولیه، بعضی از puzzle ها بیش از حد پیچیده اند.

  (۵)(۰)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.