• کمدی ترین دنیایِ درام | نقد و بررسی Tales from Borderlands

  b

  در رابطه با این بازی هیچ حرفی نمی‌ماند…هر کسی که طرفدار بازی، شادی و در کل زندگی کردن است نمی‌تواند از دست این یکی قسر در رود! باز هم با شاهکاری دیگر از استدیو خوش نام telltale مواجه هستیم که تا حالا بازی ای کمتر از عالی ارائه نداده است. مردن راحت است و خنداندن مردم سخت ولی tales from borderlands بدون هیچ زحمتی ترکیبی استثنایی از این دو را تقدیم می‌کند. بازی برای بیش از ده ساعت جذاب و خنده دار باقی می‌ماند و با داشتن داستانی درگیر کننده و اعتیاد آور گیمر را بر سر جای خود میخکوب نگه می‌دارد. نگران بخش اکشن هم نباشید. بازی پر از انفجار و مرگ و میر و خیانت و تیراندازی است.


  Publisher: Telltale Games
  Developer: Telltale Games
  Genre: Graphic adventure
  Engine: Telltale Tool
  Platform: Android, iOS, Windows, OS X, PS3, PS4, X360, XOne

  داستان بازی بعد از Borderlands 2 اتفاق می‌افتد و با دو شخصیت کاملا متفاوت به عنوان قهرمان داستان همراه هستیم. ریس(Rhys) که نیمه ربات و دست و پا چلفتی است عاشق خالی بندی است و فیونا(Fiona) که کلاهبرداری فرز است عاشق گول زدن افراد است. رابطه این دو شخصیت با هم در جای خود از عجیب ترین و جالب ترین هاست. داستان در مورد جست و جوی دو قهرمان بازی به اضافه ی یک ایل و تبار برای پیدا کردن یک Vault می‌باشد که آن ها را به ثروت بیشماری می‌رساند. کشمکش های شخصیت‌ها باعث ایجاد صحنه های خنده داری میشود و هر کس داستان را به سبک و شیوه ای تعریف می کند که دوست دارد و در پایان ماجرا معمولا آن ها در نظر خود خیلی شجاع و دلیر دیده می‌شوند.

  tales-from-the-borderlands-episode-1-4

  tales-from-the-borderlands-episode-1-6

  نبودن محدودیت برای سازندگان دست آن ها را برای هرکاری باز گذاشته و آن ها هم از این فرصت نهایت استفاده را کرده اند. تعداد صحنه های اکشن این بازی نسبت به عناوین دیگر telltale بیشتر است و صحنه های درهم برهمی از خشونت و خونریزی در کمین است. گیم پلی بازی کمی محدود تر از the wolf among us می‌باشد و صحنه هایی که در محیط بازی جستجو می‌کنید کمتر است و بیشتر باید به موقع دکمه (تاچ) درست را بزنید. تصمیمات بازی به جز تعداد اندکی بر داستان بازی تاثیر زیادی ندارد و بیشتر مربوط به همراهان شما در نبرد اصلی می باشد و تصمیمات سخت اخلاقی در آن زیاد به چشم نمی‌خورد.

  tales_from_the_borderlands5

  tales-from-the-borderlands-episode-1-1

  tales-from-the-borderlands-episode-1-2

  tales-from-the-borderlands-episode-1-8

  tales-from-the-borderlands-episode-2-1

  tales-from-the-borderlands-episode-2-2

  tales-from-the-borderlands-episode-2-3

  بالانس میان کمدی و اکشن بسیار مناسب است و در کل از آن خسته نمی‌شوید. یکی از دلایل اصلی آن هم وفاداری تیم سازندگان به پایه و اساس سری اولیه می‌باشد که به خاطر آن این عنوان حس و حال همان نسخه های پیشین را دارد ولی برای اتمام بازی لازم ندارید که حتما داستان نسخه های پیشین را بدانید. برای طرفداران سری هم سوپرایز ها و شخصیت‌های آشنایی وجود دارند که عمق وفاداری سازندگان را به سری اولیه اعلام می‌دارد.

  tales-from-the-borderlands-episode-1-3

  گرافیک بازی مانند تمامی بازی های دیگر telltale به سبک cell shade است و انتظار دیگری از آن نمی‌توان داشت. همچنان گرافیک برای اسمارت فون ها فوق العاده عالی و برای کنسول ها کافی نیست ولی محیط های گوناگون بازی از قبیل صحرا، جنگل، فضا و… باعث تنوع بازی می‌شود. طراحی شخصیت‌های اصلی و فرعی مناسب و افکت های انفجار، برف و… به خوبی طراحی شده اند. موزیک های بازی بسیار عالی و کاملا با تم بازی هم خوانی دارد. صداگذاری شخصیت ها بسیار عالی کار شده و در بین صداگذاران شخصیت های معروفی مانند troy backer و nolan north به چشم می‌خورند که به شخصیت‌های بازی جان داده اند. در کل هیچ بهانه ای وجود ندارد که از این بازی فوق العاده لذت نبرید. نمرات بالای آن هم اثباتی بر این ماجراست.

  نمرات:

  گرافیک: ۹
  گیم پلی: ۹
  صداگذاری: ۱۰
  جذابیت: ۹

  نمره نهایی: ۹٫۲

  نکات مثبت: خط داستانی عالی، شخصیت پردازی مناسب و فراتر از عناوین موبایل، گرافیک و اتمسفر خاص عناوین Telltale، طنر و حتی مسخره بازی شخصیت ها!
  نکات منفی: وجود برخی باگ ها و glitche های فنی.

  (۸)(۲)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.