• عصبانی تر از همیشه!|نقد و بررسی Angry Birds 2

  angry-birds-2

  عصبانی تر از همیشه!|نقد و بررسی Angry Birds 2 ؛ از انتشار اولین نسخه ی پرندگان عصبانی یا همان Angry Birds در سال ۲۰۰۹ که برای نجات خود و تخم هایشان با خوک های سبز مبارزه می کنند، ۶ سال می گذرد! و روز به روز به محبوبیت این سری و این پرندگان اضافه می شود!

  سازنده و ناشر: Rovio Entertainment

  سبک: پازل

  این سری بازی اعتیاد آور و پرطرفدار، از همان آغاز تا الان بیش از ۱۰۰ میلیون دانلود فقط در فروشگاه گوگل پلی داشته و همچنین ۳ میلیون نقد ۵ ستاره و با امتیاز عالی نیز دریافت کرده و در این لحظه و با این آمار متوقف نمی شود و به راهش ادامه می دهد…!

  نسخه های فرعی و منتشر شده با عنوان این سری نیز تعداد کمی ندارند: Angry Birds Seasons, Space, Star Wars, Star Wars 2, Epic,Transformers, GO, Friends و…!

  زیاد بودن تعداد نسخه های منتشر شده در این سری و با نام و عنوان این سری، همگی نشان دهنده ی موفقیت و محبوبیت بسیار آن است.

  اما نسخه ی اصلی و ادامه ی این بازی ۳۰ جولای منتشر شد و خیلی ساده شماره ی ۲ را به عنوان بازی اضافه کرد!

  این نسخه ی جدید منتشر شده نیز، از نظر تعداد دانلود و فروش تا به الان آمار قابل توجهی کسب کرده و موفق ظاهر شده؛ ولی آیا واقعا ارزش های سری را حفظ کرده و یا انتظارات را برآورده کرده؟ با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

   Screenshot_2015-08-04-01-05-31-840x473

  گیم پلی

  اگر بازی های قبلی این سری را بازی کرده باشید، مطمئنا با مکانیک کلی گیم پلی و سبک بازی آنها آشنا هستید؛ ولی این نسخه ی جدید تفاوتهایی دارد که بازی را از قبل نیز جذاب تر کرده اند.

  خوک های سبز و مزاحم دوباره برگشته اند و دارند همه ی تخم های پرندگان را برای خودشان می دزدند! و شما باید پرنده های به دنیا نیامده را نجات دهید و با این خوکها مبارزه کنید!

  شما باید با پرندگان عصبانی خود بر سر خوکها خراب شوید و قبل از اتمام پرندگان همه ی آنها را از پا در آورید.

  امتیاز و ستاره های دریافتی شما (حداکثر ۳ ستاره) بعد از اتمام هر مرحله بستگی به تعداد پرنده های استفاده شده و ساختار و ساختمان های خراب شده در آن مرحله دارد. و البته شما می توانید با آزاد کردن جادوها و قدرتهای مختلف نیز مرحله ها را بهتر و آسان تر از قبل به پایان برسانید.

  مانند نسخه های قبلی، هر پرنده ویژگی ها و قدرت های خاص خود را دارد که با زدن و کلیک کردن روی صفحه هنگام پرتاب آن پرنده، می توانید قدرت و ویژگی خاص آن پرنده را مشاهده کرده و از آن استفاده کنید.

  پرنده های قرمز فقط به اشیا و خوک های روبروی خود ضربه می زنند؛ ولی در نسخه ی جدید نیز این پرندگان قابلیت خاص خود را دارند که آن نیز موج های پرتابی به روبرویشان است. پرنده های آبی به سه پرنده تبدیل شده و به مقابل خود ضربه می زنند. پرنده های زرد، سریع تر می توانند پرواز کنند و برد بیشتری بردارند. و پرنده های سفید نیز تخم هایی با عملکرد بمب(!) پرتاب میکنند و خرابی زیادی به بار می آورند. پرنده ی خاکستری جدید اضافه شده در نسخه ی دوم، میتواند بعد از ضربه و کلیک شما به صورت عمودی به پایین و به سمت زمین و اشیا برود و خرابی به بار آورد!

  ۲۴۰ مرحله برای بازی کردن وجود دارند، پس نگران زود تمام شدن مراحل بازی نباشید و لذت ببرید! مخصوصا الان که بخش Arena نیز اضافه شده می توانید خیلی بیشتر بازی کنید و امتیاز خود را با دوستان خود و در جهان مقایسه کنید و با آنها به رقابت بپردازید.

   Screenshot_2015-08-04-01-05-51-840x473

  نسخه ی اول علیه نسخه ی دوم

  حتما متوجه شده اید که نسخه ی جدید با نسخه ی اول تفاوت هایی دارد و می توانید با بازی کردن یا دیدن نمایش های بازی به این موضوع پی ببرید که در ادامه به این تفاوت ها می پردازیم.

  در نسخه ی جدید دیگر شما انتخاب می کنید که با کدام پرنده های موجود و در دسترس برای هر مرحله شروع کنید و ادامه بدهید. این یعنی استراتژی بیشتر و بهتر به پایان بردن مرحله با روش خودتان.

  در سمت چپ و پایین صفحه ی بازی، شما قادر خواهید بود تا ترتیب پرنده های خود را انتخاب کنید و با نقشه و استراتژی خود پیش بروید.

  در نسخه ی جدید، هر مرحله چند بخش درون خود دارد! یعنی شما وارد مرحله که می شوید، بعد از نابود کردن خوکها، به جلو و ساختار جدید و خوکهای جدید می رسید؛ و باید آنها را نیز از پا در آورید تا مرحله کاملا به پایان برسد.

  هر مرحله ۲ تا ۴ بخش دارد و در این راه، باید از پرنده های خود نیز به خوبی استفاده کنید تا به مشکل برنخورید.

  در نسخه ی جدید، همانطور که گفته شد، پرنده های قرمز نیز قابلیت خاص خود را دارند. در نسخه های قدیمی این پرنده ها قابلیت خاصی نداشتند و فقط به روبروی خود ضربه وارد می کردند؛ ولی الان آنها موج های قدرتی را می توانند پرتاب کنند.

  همانطور که گفته شد، پرنده ای جدید با رنگ نقره ای یا خاکستری اضافه شده و قابلیت خاصی دارد که خیلی برای خرابی و کسب امتیاز مفید است. این پرنده می تواند از بالا بعد از اشاره ی شما به پایین و به سمت خوکها و ساختارها سقوط کند!

  جادوها، بخش دیگری از بازی هستند که قبلا نیز وجود داشتند؛ ولی در نسخه ی جدید کامل تر و متنوع تر شده اند. در نسخه های قبل فقط عقاب قدرتمند یا Mighty Eagle وجود داشت تا شما را در مراحل سخت تر یاری کند؛ ولی الان شما از باران اردک های طلایی تا یخ کردن ساختار مختلف، همه را در اختیار دارید تا راحت تر مراحل را پشت سر بگذارید. و البته عقاب قدرتمند نیز هنوز حضور دارد!

  برخی مراحل در نسخه ی جدید همراه غول طراحی شده اند! که شما با خوک های بزرگتری روبرو می شوید که به اصطلاح غول های مراحل هستند. این خوک ها به راحتی بقیه و فقط با یک ضربه از بین نمی روند و شما باید برای نابود کردن آنها خلاقیت به خرج دهید و از پرنده ها و جادوها و اشیا اطراف استفاده کنید!

   angry-birds-2-arena

  با دوستان خود مسابقه دهید

  همانطورکه گفته شد، بخش جدیدی با نام Arena به بازی اضافه شده که در اصل بخش چند نفره ی آن محسوب می شود. شما در این بخش در طی مراحل بی پایان با پرنده های خود بازی میکنید و زمانیکه پرنده هایتان تمام شد، بازیتان نیز تمام شده و امتیازتان با دیگر بازیبازان جهانی و دوستانتان مقایسه می شود. این بخش روزانه یکبار بصورت رایگان برای شما قابل استفاده است و می توانید در آن بازی کنید.

  Screenshot_2015-08-04-01-07-10-840x473

  ایده های اقتصادی نو!

  اینبار دیگر بازی را با مبلغی به یک باره نمی توانید بخرید! خبری هم از بازی رایگان با تبلیغات نیست. اینبار بازی رایگان است ولی آیتم ها و موارد یا محتوای درون بازی است که در صورت نیاز(!) می توانید خریداری کنید. مثلا می توانید عقاب قدرتمند را جدا خریداری کنید. این روش برای بازی های اعتیادآور و پرطرفدار بسیار مرسوم بوده و بازیبازان و طرفداران نیز بیشتر اوقات یا مجبور می شوند و یا وسوسه تا آیتم هایی را خریدداری کنند!

  در نسخه ی جدید الماس ها یا Gem برای خرید وجود دارد. الماس بعد از مدتی بازی کردن ضروری می شوند. البته بستگی به نوع بازی کردنتان دارد؛ ولی بیشتر برای خریدن جان برای پرنده ها و فرصت بیشتر در مراحل سخت تر و… کاربرد دارند. مثلا برای دوباره بازی کردن مرحله ای که در آن بازنده شده اید، یا باید الماس بخرید یا ۳۰ دقیقه برای دوباره بازی کردنش صبر کنید!

  راه هایی نیز برای گرفتن الماس ها بصورت رایگان وجود دارد؛ ولی بعد از مدتی الماس های دریافتی از آن طرق، کم و کمتر می شوند. با روش هایی مانند دیدن تبلیغات، کامل کردن اهداف مختلف در حین بازی در مراحل، انجام چالش های روزانه و… می توانید الماس رایگان بدست آورید.

   Screenshot_2015-08-04-01-10-23-840x473

  در نهایت، میتوان گفت که این سری پرطرفدار و محبوب، به راه موفقیت خود با نسخه ی جدید ادامه داده و در حین حفظ اصالت بازی، آیتم ها و المان جدید کافی به آن اضافه کرده تا زنده و پویا نمایش دهد.

  گرافیک و گیم پلی بازی بصورت کلی ارتقا یافته و همچنان بازی کردن با پرنده های عصبانی لذت بخش و مفرح است. فیزیک بایز نیز به خوبی گذشته کار شده و می توانید با رضایت به خرابی بار آوردن بپردازید!

  تنها نکته ی منفی بازی را میتوان خرید الماس و محتوای اضافی آن در نظر گرفت. البته که این روش، روش خوبی برای پول درآوردن است ولی روند بازی را برای بازیبازان حرفه ای تر و طرفداران سرسخت بازی کند میکند و باعث کم شدن لذت آنها از بازی می شود. البته برای بازیبازهایی که فقط برای تفریح و وقت گذرانی بازی میکنند، مشکلی بوجود نمی آید و کسانی نیز که صبور هستند می توانند با کمی صبر ار پس بازی برآیند و پول اضافه ای نیز خرج نکنند!

  در هر حال، این بازی اعتیادآور و سرگرم کننده رایگان است و میتوانید همین الان آنرا از گوگل پلی و یا دیگر فروشگاه ها و استور ها دانلود و نصب کنید و لذت ببرید!

  (۸)(۰)
 • از مطرح کردن سوالات و مشکلات خود در این بخش خودداری کنید.
 • برای رفع مشکلات در نصب بازی ها ، بحث و تبادل نظر، مشاوره، مباحث تخصصی و هرگونه موارد مشابه به انجمن اندرویدکده مراجعه کنید.
 • مطلبی درمورد مشکلات و توضیحات عمومی لازم برای نصب و اجرای بازی ها نوشته شده است که در اینجا می توانید مطالعه بفرمایید.